• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-4090-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

شهری با 550 زباله‌گرد

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه همدان شهری گردشگرپذیر است و صحنه‌هایی همچون حضور زباله‌گردها چهره آن را نازیبا می‌کند، گفت: شهرداری و شورای شهر برای ساماندهی این افراد در انتظار ارائه طرحی از سوی سازمان پسماند است.

کامران گردان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به فعالیت 550 زباله‌گرد در سطح شهر همدان اظهار کرد: 250 نفر از این افراد ساماندهی شده و با سازمان پسماند قرارداد دارند اما 300 نفر دیگر به صورت غیرقانونی تفکیک زباله را از مبدأ انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه زباله‌گردی ناشی از فقر و بیکاری مردم است، یادآور شد: این کار امری غیرقانونی است اما نمی‌توانیم با این افراد برخورد کنیم چرا که دستورالعمل قانونی در این راستا نداریم.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: اغلب افرادی که کار زباله‌گردی را انجام می‌دهند، آقا هستند و به ندرت شاهد فعالیت خانم‌ها در این حوزه هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه زباله‌گردی چهره شهر را نازیبا کرده، آسیب‌های اجتماعی گوناگون ایجاد شده و مشکلات زیست‌محیطی فراوانی دارند بنابراین لازم است شهرداری به سرعت طرح ساماندهی زباله‌گردها را در شهر اجرا کند.

گردان در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورتی‌که زباله‌های خود را شب‌هنگام و سر ساعت مشخص داخل باکس‌های زباله بریزند کمک شایانی به حذف پدیده زباله‌گردی می‌کنند و اثرات بد ناشی از آن را کاهش خواهند داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: