• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-4390-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل ثبت‌احوال استان همدان خبر داد

کاهش 8 درصدی تولد در همدان

مدیرکل ثبت احوال استان همدان از کاهش 8.1 درصدی واقعه ولادت در سه ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

محمود علیپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در توضیح این خبر اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال 7 هزار و 572 واقعه ولادت در ثبت احوال به ثبت رسیده است که از این تعداد، 51.8 درصد پسر و 48.2 درصد دختر بودند.

وی با اشاره به فراوانی اسامی منتخب همدانی‌ها برای فرزندانشان افزود: در میان پسرها نام‌های «امیرعلی»، «امیرحسین» و «حسین» و در میان دخترها اسامی «فاطمه»، «زهرا» و «حلما» بیشترین فراوانی را داشتند.

علیپور در ادامه از کاهش 4.2 درصدی واقعه فوت در استان خبر داد و گفت: در سه ماهه نخست امسال 2 هزار و 437 واقعه فوت به ثبت رسیده که از این تعداد، 57.5 درصد مرد و 42.5 درصد زن بودند که بیماری‌های قلبی- عروقی بیشترین علت فوت را به خود اختصاص داده است.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگو با اشاره به درخواست 21 هزار و 81 مورد کارت ملی هوشمند در خردادماه امسال در سطح استان خاطرنشان کرد: از ابتدای آغاز طرح تا کنون بیش از یک میلیون درخواست به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان با بیان اینکه ثبت‌نام به منظور دریافت کارت ملی هوشمند تا پایان امسال مهلت دارد، تأکید کرد: در استان همدان تا کنون 78.5 درصد واجدین شرایط کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.

وی درباره صدور شناسنامه مکانیزه نیز تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال 14 هزار و 438 شناسنامه مکانیزه بالای 15سال صادر شده و 7 هزار و 891 مورد شناسنامه زیر 15سال صادر و تحویل متقاضیان شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: