• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-5397-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر اعلام کرد

توانمندسازی دانشجویان در قالب طرح «دانشجوی طلایی»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر با بیان اینکه دانشگاه‌ها موتور توسعه شهرها هستند و نباید جزیره‌ای عمل کنند، گفت: یکی از طرح‌هایی که برای نخستین‌بار در سطح کشور در این مرکز آموزش عالی اجرایی شد، توانمندسازی دانشجویان در قالب طرح «دانشجوی طلایی» است.

دکتر عباس ملک‌حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در این رابطه افزود: در این طرح کلیه کارگاه‌ها و دوره‌های تخصصی آموزشی مورد نیاز دانشجویان به ویژه کلاس‌های پیشرفته زبان انگلیسی را در محل دانشگاه برای دانشجویان متقاضی برگزار می‌کنیم تا در زمان فارغ‌التحصیلی تمام مهارت‌های لازم برای ورود به بازارکار را فراگرفته و با کلیه نرم‌افزارهای مورد نیاز آشنا باشند و در پایان نیز گواهینامه معتبر به این دانشجویان اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه به طور قطع دانشجویان طلایی موفقیت چشمگیری در زمینه استخدام و ورود به بازارکار دارند، افزود: در حال حاضر 100 رشته متنوع در مقاطع کاردانی تا دکتری در این مرکز وجود دارد.

ملک‌حسینی با بیان اینکه در مقطع دکتری 2 رشته زبان انگلیسی و جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر دانشجو می‌پذیرد که در سطح کشور برند و شناخته شده است، یادآور شد: 3200 نفر دانشجو در این مرکز آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر با اشاره به همکاری بیش از 100 استاد و استادیار و 140 نفر پرسنل اداری در این دانشگاه، گفت: این مرکز جزء قدیمی‌ترین دانشگاه‌های شهرستان بوده و طی سالیان متمادی خدمات علمی و آموزشی فراوانی ارائه داده است.

وی با تأکید بر اینکه در عصر حاضر دانشگاه ها باید به سمت کیفی‌سازی و تبدیل شدن به دانشگاه‌های کارآفرین پیش بروند، ادامه داد: امکانات علمی ما در حد عالی بوده و سرانه فضای ساختمانی این مرکز بیش از سایر دانشگاه‌های دولتی است.

ملک‌حسینی به تخفیف 50 درصدی شهریه دانشجویان در برخی رشته‌ها اشاره کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر در اخذ شهریه از دانشجویان، انعطاف به خرج داده و در این راستا 3 نوع وام داریم که به منظور رفاه حال دانشجویان به آنها اعطا می‌شود.
دانشگاه آزاد ملایر؛ نمونه بارز مرکز آموزش عالی کارآفرین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر در ادامه اظهار کرد: در شرایط کنونی نیاز داریم تا نسل دانشگاهی موجود کشور، تغییر کرده و به سمت ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم پیش برویم.

وی تأکید کرد: دانشگاه‌ها باید خود به عنوان مراکز کارآفرین عمل کنند و با ایجاد شرکت‌های وابسته، ضمن تأمین نیروهای متخصص آنها زمینه اشتغال و رونق تولید و صنعت را فراهم سازند.

وی ادامه داد: در این مرکز آموزش عالی به دنبال تحقق دانشگاه نسل سوم هستیم و به عنوان نخستین مرکز دانشگاهی در سطح کشور در این راستا قدم برداشته‌ایم همچنین در تلاش هستیم تا با ایجاد شرکت‌های تولیدی در بستر دانشگاه، در بحث درآمد فقط متکی به شهریه دانشجویان نباشیم و ضمن ایجاد و توسعه شرکت‌های وابسته، به دنبال اصلاح فرهنگ تولید، مصرف درست و کارآفرینی هستیم.

پذیرش دانشجو در دانشکده علوم پزشکی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر با بیان اینکه از بدو ورود به این مرکز، کیفی‌سازی آموزش، ارتقاء و کاربردی کردن مباحث پژوهشی در اولویت کاری بوده است، یادآور شد: در همین راستا بحث دانشکده علوم پزشکی مطرح، پیگری و اجرایی شد و در بهمن‌ماه سال گذشته در 2 رشته کارشناسی پرستاری و کارشناسی اتاق عمل دانشجو گرفتیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 40 دانشجو در این مرکز مشغول تحصیل هستند، گفت: ساختمان این دانشکده با زیربنای 7 هزار مترمربع و با صرف هزینه‌ای افزون بر یک میلیارد تومان احداث و تجهیز شد و در حال حاضر کلیه آزمایشگاه‌های تخصصی و امکانات و تجهیزات مورد نیاز رشته‌های پزشکی را دارا هستیم.

ملک‌محمدی به تعامل با وزارتخانه‌های علوم و بهداشت اشاره و خاطرنشان کرد: مقرر شده است هر ساله 2 رشته جدید به این مجموعه اضافه شود و آمادگی راه‌اندازی رشته‌های کارشناسی‌ارشد روانشناسی سلامت، علوم تغذیه، علوم آزمایشگاهی و ... را داریم.

وی با اشاره به اینکه دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد واحد ملایر ظرفیت پذیرش 5 هزار نفر دانشجو از سراسر کشو را دارد، گفت: زیرساخت‌های پذیرش رشته‌های مرتبط فراهم و رایزنی‌های لازم با وزارتخانه‌های علوم و بهداشت برای پذیرش دانشجو انجام شده است.

ملک‌حسینی تصریح کرد: هدف دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر شناسایی خلأهای کشور و گره زدن توانمندی‌های دانشگاه برای انجام کار پژوهشی، اشتغالزایی، تولید سرمایه و رفع نیازمندی‌های موجود است.

وی به کلنگ‌زنی مرکز پرتودرمانی در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر اشاره و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با تأمین اعتبار و تجهیزات مورد نیاز این مرکز مهم را به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: