• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4491-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور اقتصادی استاندار همدان خبرداد؛

ایجاد بیش از 28 هزار شغل در همدان/کسب رتبه اول در جذب تسهیلات اشتغال روستایی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه 224 برنامه در کارگروه اقتصاد مقاومتی تعریف شده است، گفت: تا پایان خرداد 28 هزار و 339 اشتغال در استان همدان ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، رضا قیاسی پنجشنبه 14 تیر در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان همدان، با اشاره به تعهد ایجاد بیش از 19 هزار شغل در استان، اظهار کرد: تعهد بیش از 19 هزار شغل در استان داشتیم که تا پایان خرداد 24 هزار و 839 نفر در بخش غیر مسکن و در بخش مسکن 3500 شغل ایجاد شده است.

وی با تأکید براینکه استان همدان رتبه اول در جذب تسهیلات روستایی داشته است، تصریح کرد: در بخش استغال روستایی در استان همدان 70 میلیارد تومان طرح، در زمینه اشتغال فراگیر 51 میلیارد تومان طرح و در بخش تفاهم نامه روستایی نیز 47 میلیارد تومان طرح عقدقرارداد و پرداخت شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان نیز گفت: اقتصاد مقاومتی یکی از راهکارهای چگونگی مقابله با سیاستهای دشمنان است.

سیداسکندر صیدایی با اشاره به ورود آمریکا برای ایجاد محدودیت در فروش نفت ایران، اظهار کرد: دشمنان تحریم های 90 روزه و 120 روزه نفت و بانک ها و سایر موارد را طراحی کردند.

وی تصریح کرد: مجموعه شرایط جهانی امروز وضعیت خاصی را برای ایران طراحی کرده که در رسانه ها و فرمایشات مقام معظم رهبری و مواضع قاطع و انقلابی رئیس جمهور در سفر اروپایی خود مطرح کرد، ساماندهی هایی است که امروزه فضای ملی ما را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: دکترنوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد به تأکید مقام معظم رهبری ستادی تشکیل شده که سران 3 قوه و تعدادی از مسئولان کلیدی کشور در آن عضو بوده وهر چند وقت یکبار مقام معظم رهبری سیاست‌های کشور را رصد می‌کنند.

صیدایی بیان کرد: همچنین ایشان تأکید داشتند در این ستاد سران 3 قوه با هم‌افزایی ورود به بحث داشته باشند و ازهمه اختیارات خود استفاده کنند تا مقابله‌هایی که برای کشور انجام می‌شود مثل همیشه ناکام بماند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد مشترک آمریکایی –اسرائیلی، افزود: این ستاد قصد دارد تا آبان ماه به جدیت در میزان نفت کشور ایجاد مشکل کنند که ستادی در دولت تشکیل و چند سناریو را برای آمادگی کشور تهیه و چگونگی مدیریت کشور تدوین شده است و دولت این موضوع را بسیار جدی گرفته که امیدواریم کشور ما بتواند از آن فرآیندهایی که دولت پیش‌بینی کرده با موفقیت گذر کند.

صیدایی با تأکید براینکه دستگاه‌های دولتی باید به طور جدی آمادگی لازم را داشته باشند، اظهارکرد: باید همچنان امید و اعتماد را به مردم بدهیم و همچنان با قوت از سوء استفاده‌های اقتصادی و مباحث مربوط به قاچاق، مدیریت ارز و سایرابعاد پیشگیری کنیم. باید بالاترین اعتماد نظام  که همان مردم است را پشتوانه نظام قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بعضی اقدامات به طور مشخص به دستگاه‌های اجرایی در این مقطع زمانی برمی گردد به طوریکه باید در مدیریت ساعات کار، صرفه جویی وبهره برداری از انرژی و خرید کالاهای داخلی به جدیت مدیریت شود.

وی با بیان اینکه استاندار ممنوعیت خرید کالاهای خارجی، صرفه جویی و مدیریت منابع را به دستگاه‌های دولتی ابلاغ کرد، تصریح کرد: ممنوعیت خرید 486 قلم کالای خارجی که مشابه داخلی آن وجود دارد ابلاغ شده بنابراین باید روی خرید کالاهای داخلی و ممنوعیت خرید کالاهای خارجی به جدیت مدیریت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: