• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-5490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

زمینه اشتغال برای معتادین بهبود یافته وجود ندارد

مدیر اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم‌پزشکی همدان با اشاره به نبود زمینه اشتغال برای معتادان بهبود یافته گفت: وقتی یک معتاد اعتیادش را ترک‌ می‌کند و با تولدی دوباره وارد جامعه می‌شود هیچ کس او را برای کار نمی‌پذیرد و این امر موجب بازگشت دوباره او به‌سمت اعتیاد است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی گودرزی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اشتغال و به‌کارگیری معتادان بهبودیافته از مهم‌ترین دغدغه و مشکلات ما است اما وقتی زمینه اشتغال برای یک جوان تحصیل‌کرده و سالم فراهم نیست چگونه می‌توان انتظار داشت که همه بهبودیافتگان به‌کار گرفته شوند.

وی بیکاری را بزرگترین مشکل و منشأ بازگشت مجدد بهبودیافتگان به اعتیاد دانست و اضافه کرد: با ایجاد زمینه اشتغال و به کارگیری معتادین میتوانیم از بروز آسیب های اجتماعی جلو گیری کنیم.

گودرزی با تأکید بر اینکه "جمهوری اسلامی و مجموعه نظام مبارزه جدی با مواد مخدر را در دستور کار قرار داده‌اند و جزو اولویت‌های ما است" گفت: میزان اکتشافات در ایران بالاتر از کل دنیا است که البته هزینه زیادی هم برای آن داده می‌شود.

مدیر اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی همدان با تأکید بر اینکه اقدامات زیادی برای درمان معتادان انجام شده است، گفت: ابتدا پزشک معتادان را معاینه می‌کند سپس بر اساس قوانین تقسیم‌بندی می‌شوند و در ماده 15 و 16 نگهداری می‌شوند.

گودرزی تصریح کرد: معتادان متجاهری که به ماده 16 می‌روند تحت دارودرمانی قرار می‌گیرند و از مشاوره روان‌شناسان بهره‌مند می‌شوند و پس از سه ماه مرخص می‌شوند.

مدیر اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی همدان اظهار داشت: در بخش دولتی، معتادان پس از ترخیص از ماده 16 به‌مدت سه ماه داروی رایگان دریافت می‌کنند.

مدیر اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی همدان با بیان‌ اینکه مسئله اعتیاد و مصرف مواد مخدر یک پدیده ساده و تجارت نیست ابراز کرد: این پدیده یک پدیده استعماری و برنامه‌ریزی‌شده از سوی استکبارگران است که در اتاق‌های فکری سازمان‌های جاسوسی برای آن برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با ابراز اینکه قاچاقچیان همیشه یک قدم جلوتر از افراد انتظامی که با آن‌ها مبارزه می‌کنند هستند گفت: ارگان‌های بسیار متعددی در مبارزه با این موضوع نقش دارند و مبارزه با مواد مخدر فقط به‌عهده یک سازمان یا ارگان نیست.

وی گفت: 40 مرکز متادون‌تراپی در سطح استان فعال است و در این مرکز معتادانی را که کارتن خواب‌نیستند پوشش می‌دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: