• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4791-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان:

محل فعلی کشتارگاه اسدآباد شرایط استقرار این واحد را ندارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با تأکید بر اینکه کشتارگاه اسدآباد علاوه بر مشکلات زیست‌محیطی، از نظر دامپزشکی هم مشکلاتی داشته است، گفت: تعطیلی این کشتارگاه توسط کمیته ساماندهی کشتارگاه‌های استان انجام شده نه محیط زیست.

سیدعادل عربی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در سال 94 اداره‌کل حفاظت محیط زیست به کشتارگاه اسدآباد به علت مشکلات زیست‌محیطی مهلتی داد تا سیستم تصفیه‌خانه خود را بهسازی کرده و پارامترهای محیط زیست را در آن اعمال کند.

وی با تأکید بر اینکه موضوع کشتارگاه اسدآباد فقط محیط زیستی نبوده و مشکل دامپزشکی هم داشت، تصریح کرد: بحث تصمیم‌گیری درباره کشتارگاه اسدآباد به عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری یعنی کمیته ساماندهی کشتارگاه‌های استان سپرده شد و این کمیته با درنظر گرفتن جمیع جهات و مشکلات غیرقابل حل به ویژه نزدیکی به  کارخانه تولید لبنیات و کشتارگاه صالح‌آباد تصمیم گرفت که این کشتارگاه تعطیل شود.

عربی با بیان اینکه مدیریت و تصمیم‌گیری درباره کشتارگاه‌ها توسط هیچ دستگاهی به تنهایی انجام نمی‌شود، یادآور شد: ‌حتی اگر مشکل کشتارگاه اسدآباد به تنهایی مشکل زیست‌محیطی بوده باشد که نیست، مرجع تصمیم‌گیری درباره آن کمیته ساماندهی کشتارگاه‌های استان است.

وی با اشاره به اینکه محل فعلی کشتارگاه اسدآباد ضوابط و شرایط مناسب استقرار این واحد را ندارد، ادامه داد: سیاست استان و کمیته ساماندهی کشتارگاه‌های استان بر این است که تعداد کشتارگاه‌ها را زیاد نکنیم چرا که به نفع استان نیست و سرمایه‌گذاران نیز ورشکست می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با تأکید بر اینکه تأمین گوشت اسدآباد بدون مشکل انجام می‌شود، اظهار کرد: به علت نداشتن صرفه اقتصادی کشتارگاه‌ها ضوابط زیست‌محیطی و بهداشتی را رعایت نمی‌کنند بنابراین مسئول کشتارگاه باید با درآمد کافی مشغول به کار شود و ضوابط را رعایت کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: