• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4991-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان:

طرح توزیع لاستیک هر چه سریع‌تر در استان آغاز شود

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان با بیان اینکه قیمت لاستیک به طرز چشمگیری افزایش یافته است، گفت: طرح توزیع لاستیک هر چه سریع‌تر در استان آغاز شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدرودباری شنبه 16 تیر در کارگروه تنظیم بازار استان همدان، با اشاره به اعتصاب ۱۲روزه کامیون‌داران اظهار کرد: گرانی لاستیک و لوازم یدکی از موضوعات اصلی اعتراضات کامیون‌داران بوده است.

وی افزود: کامیون‌داران اعلام کردند قیمت لاستیک و لوازم یدکی افزایش چشمگیری داشته است و در برخی موارد دسترسی به کالای مورد نیاز وجود ندارد.

رودباری ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح توزیع لاستیک در سطح استان‌ها را مطرح کرده و نامه‌ای نیز به استان‌ها ابلاغ کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه لاستیک یکی از اقلام ضروری برای کامیون‌داران محسوب می‌شود، سازمان صنعت، معدن و تجارت سازوکاری را برای توزیع لاستیک در استان فراهم کند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان بیان کرد: تعداد، اندازه و مشخصات لاستیک مورد نیاز استان توسط صنف کامیون‌داران اعلام شده و فقط سازمان صنعت، معدن و تجارت شرایطی را فراهم کند تا لاستیک با قیمت مصوب در استان توزیع شود.

وی یادآور شد: تأمین لاستیک خواسته عمومی همه رانندگان است بنابراین باید سازوکاری فراهم آید تا خواسته آنان برآورده شود و لاستیک در شبکه توزیع قرار گیرد.

رودباری با اشاره به اینکه موجودی لاستیک استان خوب است، اظهار کرد: هرچه سریع‌تر طرح توزیع لاستیک در استان آغاز شود تا بسیاری از تنش‌ها از بین رود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی استان همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه آمادگی خرید ۸۰۰ هزار تن گندم در استان وجود دارد، گفت: ۲۴۰ هزار تن گندم در انبارهای استان موجود است و از موجودی بسیار خوبی در استان برخوراریم.

علی رحمانی با اشاره به خرید ۳۷۰ هزار تن گندم در سال گذشته، تصریح کرد: امسال پیش‌بینی شده ۵۵۰ هزار تن گندم در استان همدان خریداری شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی استان همدان خاطرنشان کرد: خرید گندم از ۱۰خرداد در شهرستانهای جنوبی استان آغاز و تا کنون ۱۱هزار و ۳۳۶تن گندم خریداری شده است.

رحمانی با بیان اینکه ۲۹۹۱ تن برنج در استان توزیع شده است، یادآور شد: ۴۴۰۰ تن شکر و ۱۱۹۱ تن روغن خام در استان وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: