• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-6097-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گزارش

مدیر صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان:

30 درصد محصولات کشاورزی استان همدان ضایعات می‌شود

 مدیر صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه وسعت اراضی کشاورزی کل استان  980 هزار هکتار است، گفت: میزان کل تولیدات کشاورزی استان همدان معادل 4 میلیون و 985 هزار تن است که این تولیدات شامل تولیدات زارعی، دامی، باغی و شیلات می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، غلامحسین تقوی شنبه 16 تیر در حاشیه بازدید از چند کارگاه و واحد تولیدی و صنایع غذایی شهرستان ملایر در جمع خبرنگاران، با تأکید بر اینکه باید برای این میزان تولید محصولات کشاورزی، زمینه فرآوری و بسته بندی و ارزش افزوده ایجاد کنیم، ادامه داد: عمده محصولات کشاورزی در سطح این استان شامل سیب زمینی با تولید سالانه یک میلیون و 100 هزار تن، سیر با تولید سالانه 35 تا 50 هزار تن، نباتات علوفه ای با تولید سالانه 800 هزار تن، محصولات جالیزی با میانگین تولید سالانه 170 هزار تن، ذرت دامی با تولید سالانه 80 هزار تن و انگور با تولید سالانه 460 هزار تن است.


وی به تولید سالانه سیب به میزان 90 هزار تن در سطح این استان اشاره و اظهار کرد: حبوبات بین 18 تا 20 هزار تن، گردو بین 60 تا70 هزار تن، شیر بین 470 تا 500 هزار تن، گوشت قرمز و سفید 130 تن و عسل به میزان 2 هزار تن سالانه در سطح استان همدان تولید داریم.

مدیر صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه 53 واحد صنایع تبدیلی با ظرفیت تولید سالانه 563 هزار تن در سطح این استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: درحال حاضر 72 واحد بسته بندی کشمش و فرآوری انگور با ظرفیت تولید سالانه 105 هزار تن در استان فعال هستند.

تقوی با بیان اینکه از نظر تولید صنایع لبنی در همدان اشباع شده ایم و حتی با کمبود مواد اولیه مواجه هستیم، افزود: در سطح استان نمی توانیم کارخانه لبنی جدید ایجاد کنیم چرا که توجیه اقتصادی ندارد.

وی با بیان اینکه 35 درصد کارخانجات فرآوری استان در ملایر قرار دارد، یادآور شد: در سطح استان هعدان 27 واحد بسته بندی حبوبات و خشکبار با تولید سالانه 62 هزار تن، 50 واحد سردخانه با ظرفیت 150 هزار تن، 9 واحد کشتارگاه دام و طیور دارای مجوز با ظرفیت 54 هزار تن،91 واحد انواع ترشیجات و شوریجات با تولید سالانه 127 هزار تن، 12 کارخانه آرد با تولید سالانه 773 هزار تن، 4 واحد بسته بندی میوه و سبزی با تولید سالانه 41 هزار تن و یک واحد تولید قند و شکر با تولید سالانه 200 هزار تن مشغول فعالیت هستند.

تقوی به فعالیت 5 واحد تولید پودر یونجه و خوراک دام و طیور با تولید سالانه 35 هزار تن اشاره کرد و گفت: در سطح این استان در مجموع 432 واحد تولیدی کشاورزی با ظرفیت تولید سالانه 3 میلیون و 324 هزار تن وجود دارد.

مدیر صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان در ادامه با بیان اینکه ملایر با دارابودن 155 واحد تولیدی رتبه اول استان را در این زمینه داراست، یادآورشد: در حوزه تولید گیاهان دارویی، بسته بندی و فرآوری انگور و تولید محصولات استاندارد و مشتقات انگور چون شیره، آبغوره و سرکه و بسته بندی میوه جات نیازمند فرآوری و احداث واحدهای تولیدی هستم.

لزوم کاهش ضایعات و بالارفتن ماندگاری محصولات کشاورزی

تقوی با بیان اینکه در زمینه صنایع غذایی و صنایع مرتبط در حوزه کشاورزی استان همدان تا کنون برای 8 هزار و 340 نفر اشتغالزایی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم ما در سازمان جهادکشاورزی لزوم کاهش ضایعات و بالارفتن ماندگاری محصولات کشاورزی است.

وی گفت: برای بالارفتن مدت زمان ماندگاری محصولات کشاورزی و ایجاد تعادل در بازار و عرضه در زمان نیاز، سردخانه هایی را در سطح استان ایجاد کرده ایم و علاوه بر آنها ایجاد 60 واحد سردخانه نیز در دست اقدام است.

تقوی افزود: با به روزرسانی تجهیزات و امکانات مدرن، بسته بندی مرغوب، اصولی و استاندارد، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی حاصل می شود و کمک مهمی به اقتصاد کشور می کند.

حدود 30 درصد محصولات کشاورزی استان همدان ضایعات است

مدیر صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه حدود 30 درصد محصولات کشاورزی استان همدان ضایعات است، تصریح کرد: هرچقدر میزان این ضایعات کمتر شود، ارزش افزوده بیشتری حاصل شده بنابراین برای محقق شدن این امر باید ذائقه مشتری، نیاز بازار و بحث صادرات را مدنظر قرار بدهیم.

وی با استناد به سخنی از مقام معظم رهبری که ما می توانیم با همین میزان تولید محصول کشاورزی نیاز 2 برابر جمعیت کشور را تأمین کنیم، گفت: کاهش ضایعات محصولات کشاورزی برایمان در اولویت است و در این مسیر باید برای محصولات ارزش افزوده ایجاد کنیم.

تقوی با اشاره به اینکه طی 2 سال گذشته برای ایجاد واحدهای صنایع موادغذایی استقبال خوبی انجام شده است، افزود: از ابتدا تاکنون 1300 تقاضا در سطح استان داشته ایم و امسال حدود 25 واحد به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 155 مورد پرونده  جدید در این راستا تشکیل شد، خاطرنشان کرد: اعتبار برآورد شده این پروژه های 33 میلیارد تومان است که تاکنون پیگیری احداث 42 واحد توسط بانک ها به نتیجه رسیده و معادل 3 میلیارد و 200 میلوین تومان تسهیلات کشاورزی دریافت کرده اند.

گفتنی است ؛ در ادامه با حضور مدیر صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از واحدهای صنایع غذایی ملایر شامل شرکت پنیر خامه پلاره ملایر، واحد تولیدی ترشیجات و شوریجات بابونه حمزه با نام تجاری آلیش و شرکت تیزاب تاک ملایر بازدید به عمل آمد.

رئیس هیئت مدیره شرکت پنیر خامه پلاره ملایر نیز در این بازدید گفت: این واحد تولیدی در سال 1374 افتتاح شده و تاکنون برای 100 نفر به طور مستقیم و برای 500 نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی داشته است.

احسان شجاعی افزود: درحال حاضر 4 محصول عمده شامل پنیر، پنیر خامه، خامه و ماست تولید می کنیم که با مشتقات آنها و باتوجه به تنوع محصولات تولیدی در مجموع تولید کننده 20 نوع محصول لبنی هستیم و 50 درصد تولید ما به کشورهای همسایه نظیر عراق، افغانستان و پاکستان صادر شده و اکثر استان های داخلی را برای عرضه محصولات پوشش می دهیم.

وی از راه اندازی یک خط تولید پنیر ورقه ای و أخذ مجوزات لازم از جهاد کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: این خط تولید جدید حداکثر تا 6 ماه آینده افتتاح شده و با بهره برداری از آن برای 20 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد می شود.

شجاعی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا طرح توسعه شرکت را محقق بسازیم، خاطرنشان کرد: 11 هزار متر خط تولید در آینده نزدیک به این مجموعه اضافه می شود.

مسئول فنی و مدیر تولید واحد تولیدی ترشیجات و شوریجات بابونه حمزه با نام تجاری آلیش نیز با بیان اینکه این واحد در سال 1388 مجوز رسمی تولید انواع محصولات ت شوریجات و ترشیجات را گرفت، گفت: سالانه 400 تن خیارشور و 300 تن انواع ترشیجات و شوریجات را تولید کرده و کلیه استان های کشور را پوشش می دهیم.

مژده بروجردی با بیان اینکه این واحد نخستین واحد تولیدی در سطح شهرستان است که مجوز تولید زیتون شور و پروده را أخذ کرده، ادامه داد: سالانه 100 تن زیتون فرآوری شده تولید داریم.

وی با اشاره به اینکه فعلا برای 20 نفر به طور مستقیم و 20 نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی داشته ایم، افزود: تا 2 ماه آینده خط تولید خیارشور صنعتی و مکانیزه راه اندازی می شود.

بروجردی با بیان اینکه تاکنون افزون بر 3 میلیارد تومان در این واحد سرمایه گذاری صورت گرفته، از عدم همکاری شرکت شهرک های صنعتی گلایه کرد و خواستار حمایت جدی مسئولان ارشد استان از تولیدکنندگان شد.

مدیرعامل شرکت شرکت تیزاب تاک ملایر نیز در حاشیه بازدید از این کارخانه کشمش پاک کنی، گفت: این واحد با ظرفیت تولید 4 هزار تن تاکنون برای 40 نفر به طور مستقیم و 20 نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی داشته است.

بهرام حاتمی با بیان اینکه کل سرمایه گذاری انجام شده در این کارخانه 10 میلیارد تومان است، ادامه داد: عمده محصولات به کشورهای لهستان، عراق، اکراین، روسیه، قزاقستان، امارت و رومانی صادر می شود.

وی با بیان اینکه برای راه اندازی تصفیه خانه این کارخانه 300 میلیون تومان هزینه شده است، از بالابودن هزینه نگهداری ماهانه آن افزون بر 5 میلیون تومان گلایه کرد و یادآور شد: عدم تعادل در بازار ارز و تحریم های سال های اخیر به تولیدکنندگان ضربه زده است.

تهیه از: مهناز روزبهانی، خبرنگار ایسنا، منطقه همدان


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: