• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان:

ادارات بدهی خود را به شهرداری بپردازند/ بازار همدان محتکر ندارد

استاندار همدان گفت: شهرداری همدان ۳۰۰ میلیارد تومان از ادارات همدان مطالبه دارد که باید در اولین فرصت دستگاه ها بدهی خود را پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیکبخت در شورای اداری استان همدان، اظهار کرد: آمریکا در طول تاریخ همواره دشمن ایران بوده و علیه مردم کشور فعالیت کرده است.

وی افزود: در دوران ملی شدن صنعت نفت اولین قدم های دولت آمریکا علیه مردم ایران دیده شد چرا که آمریکا با دیدن دولت مردمی ایران، از خرید نفت ما خودداری کرد‌.

اساندار همدان بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز از همان روزهای اول به عنوان دشمن قسم خورده مردم ایران شناخته و با تحریک صدام قصد براندازی انقلاب نوپای ایران را داشت.

وی با بیان اینکه تحریم های ایران از ۲۰ سال گذشته آغاز شده است، خاطرنشان کرد: قطعنامه های شکننده زیادی علیه مردم ایران تصویب شد و دسیسه های زیادی را در پیش گرفتند اما مردم ایران با سربلندی از پی این همه دسیسه خارج شد.

نیک بخت اضافه کرد: پس از توافقنامه برجام، آمریکا مدعی باخت ایران است اما نتیجه برجام برد- برد بوده است.

وی با بیان اینکه چه برجام باشد چه نباشد ما هستیم و در دنیا سربلندیم، اظهار کرد: تمام تاریخ کشور آمریکا به اندازه یک دوران ایران نیز نیست و این نمونه ای از برتری ایران نسبت به آمریکا است.

استاندار همدان تصریح کرد: همین یک جنایت آمریکا برای روسیاهی همیشگیش بس که هواپیمای مسافربری ایران را در سال ۶۷ بر فراز آب‌های خلیج‌فارس سرنگون کرد و دل همه دنیا به درد آمد.

وی افزود: هدف اصلی آمریکا نظام و انقلاب ایران نیست بلکه انحلال و نابودی وحدت ایران را نشانه گرفته است.

نیک بخت تاکید کرد: آمریکا جرات هیچ تحرک نظامی را علیه ایران ندارد و حتی نمی تواند مانع فروش نفت ایران شود.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده در سطح استان اشاره و بیان کرد: در جلسه ای مشترک با وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا هفته آینده برای کلنگ زنی راه آهن همدان به ملایر به همدان سفر خواهند کرد.

استاندار همدان عملکرد استان را در پروژه های بازآفرینی مثبت ارزیابی و تاکید کرد: استان همدان در بازآفرینی از همه شهرها حتی از تهران نیز موفق تر عمل کرده است که مقرر شده ۵ میلیارد تومان برای بهسازی راه های روستاهای بالای ۲۰ خانوار و همچنین چهاربانده کردن محور علیصدر به همدان، اختصاص یابد.

وی با تاکید بر ورود همه مسئولان به ستاد تنظیم بازار، خاطرنشان کرد: مایحتاج اولیه مردم، تا دو سال و نیم آینده تامین و هیچ کمبودی نداریم.

نیک بخت با بیان اینکه در بازار همدان محتکر نداریم، تاکید کرد: با افرادی که با ارز دولتی اقدام به وارد کردن اقلام بلااستفاده کرده اند، باید برخورد شود.

وی بااشاره به رویداد همدان ۲۰۱۸ نیز گفت: این رویداد فرصت خوبی برای ایران و سپس همدان برای معرفی به جهانیان است.

وی افزود: فروش ۴۱۰ میلیاردی مبل و منبت ملایر طی شش ماه نشان از توانایی استان، برای درآمد زایی و سرمایه گذاری است.

استاندار همدان در پایان گفت: از مسئولان صرفه جویی، ارتباط با رسانه ها و سرکشی به شهرستان ها را خواهانم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز گفت: عبادت به جز خدمت به خلق نیست.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی با بیان اینکه احتکار یکی از گناهان کبیره است، اظهار کرد: با افرادی که اقدام به گرفتن ارز دولتی برای وارد کردن چای، آدامس و پرچم ایران از چین گرفتند باید برخورد شود.

وی با بیان اینکه سطح زندگی مسئولان امور باید در حد سطح زندگی پایین‌ترین اقشار جامعه باشد، اضافه کرد: یکی از گلایه‌های این است که در طول این ۴۰ سال حتی یک مفسد دانه‌درشت اقتصادی را اعدام نکرده‌ایم حال‌آنکه در چین کمونیستی بارها و بارها این اقدام اتفاق افتاده است.

وی تاکید کرد: افرادی که اقدام به ایجاد بازار سیاه کرده و نوسانات اقتصادی را ایجاد می کنند، با مردم کشور در حال جنگ هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: