• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-5990-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

وجود خانواده‌های بدسرپرست بیشترین آسیب متوجه دانش‌آموزان همدانی

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: بر اساس مطالعات انجام شده از دانش‌آموزان آموزشگاه‌های استان همدان، وجود خانواده‌های بدسرپرست بیشترین آسیبی است که متوجه دانش‌آموزان می‌شود.

عبدالله جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، از اجرای طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان در 42 آموزشگاه استان خبر داد و افزود: این طرح دو سال است که با همکاری سازمان بهزیستی در سطح کشور و استان پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح با عنوان طرح ماد شناخته شده است، ادامه داد: 1700 دانش‌آموز در نواحی یک و دو و همچنین در شهرستان کبودراهنگ در پایه هشتم تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

وی یادآور شد: طرح ماد به منظور افزایش شناخت در حوزه آسیب‌های اجتماعی و افزایش مهارت در کارهای مشارکتی با هدایت 57 معلم آموزش‌دیده اجرا شده است.

جعفری خاطرنشان کرد: در این طرح آسیب‌های مختلف اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و آسیب فضای مجازی رصد و آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان ارائه شد.

وی ادامه داد: امروزه برای تعیین عوامل مخاطره‌آمیز با استفاده از سامانه پایش آسیب‌های اجتماعی، اطلاعات آسیب‌های مختلف از 1800 آموزشگاه جمع‌آوری و در این سامانه به ثبت رسیده به طوریکه بر اساس این پایش اعتیاد آسیب اولویت‌دار در تهدید زندگی دانش‌آموزان نیست بلکه وجود خانواده‌های بدسرپرست آسیب اولی است که متوجه دانش‌آموزان استان همدان می‌شود.

جعفری به اقدامات آموزش و پرورش در راستای پایش آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس پرداخت و گفت: پس از شناسایی آسیب و افراد متوجه آن، آموزش‌های استاندارد به آنها ارائه شد و مداخلات حمایتی برای این دانش‌آموزان با کمک سایر دستگاه‌ها همچون کمیته امداد و بهزیستی انجام می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: