• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-6090-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صدور پروانه عادی صید ماهی با قلاب در همدان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از ابلاغ دستورالعمل صدور پروانه عادی صید ماهی با قلاب در سال 1397 خبر داد و گفت: متقاضیان می‌توانند با رعایت موارد این دستورالعمل نسبت به صید ماهی با قلاب در رودخانه‌ها و آب‌های داخلی کشور اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدعادل عربی ادامه داد: هدف از صدور پروانه صید ماهی با قلاب توجه به جوامع بومی و محلی که معیشت آنها وابسته به صیادی است و استفاده متقابل از مشارکت آنها در امر حفاظت از منابع زیستی و آبزیان است.

وی بیان کرد: اعتبار پروانه از تاریخ صدور به مدت 2 ماه است و پس از پایان تاریخ متقاضیان باید مجددا پروانه خریداری کنند که تا پایان دی‌ماه ادامه دارد به طوریکه هر ماهیگیر در طول هر دوره دو ماهه، حداکثر مجاز به اخذ دو پروانه در استان است.

عربی اظهار کرد: بهای پروانه صید ماهی با قلاب 23 هزار تومان است که در مقابل ارائه رسید بانکی به نام صیاد صادر می‌شود و تعداد مجاز صید حداکثر روزانه 10 قطعه ماهی به ازای هر پروانه است.

وی خاطرنشان کرد: صید ماهی قزل‌آلا با این پروانه ممنوع است و به ازای هر واحد ابزار مجاز صید مانند چوب و چرخ چوب ماهیگیری یک پروانه قابل صدور است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: پروانه صادر شده صرفا در حوزه استحفاظی استان صادرکننده پروانه دارای اعتبار است و ماهیگیری در قسمت‌هایی که از طرف شرکت آب منطقه‌ای ممنوع اعلام شده، مجاز نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: