• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5391-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان:

70 درصد تولید انگور استان همدان تبدیل به کشمش می‌شود

مدیر صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه عمده صادرات استان به 18 کشور جهان است، گفت: سالانه بین 30 تا 35 هزار تن کشمش از استان همدان صادر می‌شود.

غلامحسین تقوی در حاشیه بازدید از شرکت تیزاب تاک ملایر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه 10 درصد از کل انگور تولید شده در سطح استان همدان صرف تازه‌خوری و 20 درصد آن تبدیل به مشتقات انگور می‌شود، اظهار کرد: بیشترین انگور کشور به ترتیب در استان‌های قزوین، خراسان‌رضوی، آذربایجان و همدان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان تولید سالانه کشمش در کل کشور حدود 200 هزار تن است، افزود: ایران در سطح بین‌المللی در تولید انگور رتبه هفتم و در تولید کشمش رتبه سوم را دارد.

تقوی با بیان اینکه استان همدان در زمینه تولید انگور رتبه سوم کشور را دارد، ادامه داد: میزان تولید کشمش استان سالانه حدود 40 هزار تن است و 53 کارخانه سبزه پاک‌کنی در شهرستان ملایر در این زمینه فعال هستند.

مدیر صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه سطح زیرکشت انگور در ملایر 10 هزار و 400 هکتار است، گفت: ملایر 3 درصد سطح زیرکشت انگور کشور را داراست.

وی بیان کرد: میزان تولید انگور در ملایر 60 درصد تولید استان و 6.6 درصد تولید کل کشور است و انگور بی‌دانه سفید ملایر به خارج از کشور صادر می‌شود و عمده تولیدات کشمش این شهرستان شامل کشمش پلویی، مویز و کشمش سبز است که در نوع خود بسیار مرغوب هستند.

تقوی با تأکید بر لزوم رعایت استانداردهای لازم در بحث صادارت کشمش و انگور، افزود: از کارخانجات کشمش پاک‌کنی انتظار داریم انگور تولیدی برای تبدیل شدن به کشمش را با سبد از باغداران خریداری کنند و در زمینه حمل‌ونقل انگور از باغ تا کارخانه موازین بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه خلأهایی قانونی در زمینه کشاورزی وجود دارد که باید این نواقص رفع و با متخلفان برخورد قانونی شود، تصریح کرد: بهبود روند صادرات کشمش نیازمند ایجاد یک ارتباط بین دستگاهی و یک زنجیره بین ادارات مرتبط و مختلف است و عمدتاً باغداران، کارخانه‌داران و مسئولان ادارات باید با هم همکاری لازم را داشته باشند.

تقوی خاطرنشان کرد: متأسفانه در سطح کشور تحصیلکرده‌های دانشگاهی به سمت کار در حوزه جهادکشاورزی نمی‌آیند در صورتی‌که باید نخبه‌های دانشگاهی وارد کار در بخش کشاورزی و تولید شوند.

وی ورود دستگاه‌ها، امکانات و تجهیزات جدید را از ملزومات پیشرفت در بخش کشاورزی دانست و گفت: باید رسانه‌ها و به ویژه صداوسیما در زمینه گرایش جوانان تحصیلکرده به سمت کشاورزی و باغداری بیشتر و جدی‌تر عمل کنند.

تقوی افزود: علاوه بر اینها بالا بودن نرخ سود بانکی از دیگر مشکلات موجود در حوزه کشاورزی است و نگاه بانک‌های به این بخش کشوری است و نه استانی و همین امر باعث گلایه کشاورزان و باغداران شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: