• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5491-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : گفتگو

پیش‌بینی برداشت 420 تن کلزا از مزارع بهار

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار گفت: برداشت دانه‌های روغنی کلزا از سطح بیش از 140 هکتار از مزارع شهرستان بهار آغاز شده است.

هوشنگ کرمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: امسال 141 هکتار کلز ا در مزارع این شهرستان کشت شده که بیشترین سطح زیرکشت مربوط به بخش لالجین این شهرستان است.

وی ادامه داد: برداشت محصول کلزا تا پایان تیرماه ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش از 420 تن محصول کلزا برداشت شود.

کرمی با بیان اینکه میزان برداشت محصول کلزا از هر هکتار مزرعه آبی بین 2 تا 5 تن است، خاطرنشان کرد: تاکنون محصول 7 هکتار از مزارع کلزای این شهرستان برداشت شده و در مجموع حدود 20 تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه برداشت محصول کلزای شهرستان توسط کمباین‌های بومی و مهاجر در حال انجام است، گفت:مرکز خرید امزاجرد به عنوان تنها مرکز کار خرید محصول کلزا را انجام می‌دهد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار به کشاورزان توصیه کرد قبل از برداشت محصول برای بازدید مزرعه خود به مراکز جهادکشاورزی مراجعه کنند و به توصیه‌های کارشناسان در زمینه چگونگی برداشت محصول توجه داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: