• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-6091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

خرید بیش از 48 هزار تن گندم در همدان

سرپرست نمایندگی شرکت بازرگانی دولتی ایران در همدان از خرید بیش از 48 هزار تن گندم در این استان خبر داد و گفت: تا کنون ۴۸ هزار و ۳۰۸ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.

علی رحمانی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان از 10 تیر آغاز شده است، افزود: تا کنون بیش از 48 هزار تن گندم به ارزش 640 میلیارد ریال خریداری شده است.

وی با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی گندم ۱۳ هزار ریال با ۴ درصد افت مفید و ۲ درصد افت غیرمفید اعلام شده است، ادامه داد: از 640 میلیارد ریال بهای گندم خریداری شده از کشاورزان  ۹ میلیارد ریال پرداخت شده است.

رحمانی‌فر با اشاره به اینکه تعداد مراکز خرید در سالجاری ۶۵ مرکز درنظر گرفته شده است، یادآور شد: سال گذشته با ۳۰ مرکز اصلی و ۳۵ مرکز فرعی در استان 380 هزار تن گندم از کشاورزی خریداری شد.

 سرپرست نمایندگی شرکت بازرگانی دولتی ایران در همدان با اشاره به اینکه میزان تولید گندم در استان همدان ۶۵۱ هزار تن پیش‌بینی شده است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۴۲۳ هزار تن گندم خرید تضمینی شود.

وی از خرید ۲۶۱۱ تن کلزا در استان خبر داد و گفت: همچنین در استان همدان 2611 تن کلزا به ارزش 74 میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: