• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-6690-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

تنها 2.8 درصد زنان همدانی خون می‌دهند

مدیرکل انتقال خون استان همدان با اشاره به کاهش میزان اهدای خون زنان همدانی به 2.8 درصد گفت: متأسفانه میزان اهدای خون در میان خانم‌ها بسیار پایین است چرا که تصور می‌کنند با اهدای خون دچار کم‌خونی می‌شوند

دکتر افشین محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه شاخص اهدای خون زنان در برخی کشورهای اروپایی حتی به 40 درصد هم می‌رسد، افزود: شاخص اهدای خون زنان در کشور فقط 5 درصد است چرا که زنان بر این باور غلط هستند که چون عادت ماهیانه دارند، با اهدای خون دچار کم‌خونی می‌شوند.

محمدی ادامه داد: پزشک پیش از اهدای خون هر شخصی وضعیت جسمانی او را کنترل می‌کند بنابراین خانم و یا آقایی که دچار کم‌خونی و یا مشکل دیگری باشد، اجازه اهدای خون به وی داده نمی‌شود.

وی از مراجعه بیش از 13 هزار نفر به منظور اهدای خون در سه ماهه ابتدای سالجاری خبر داد که از این تعداد 8851 مرد و 261 زن اجازه اهدای خون پیدا کردند و یادآور شد: 6 هزار و 127 نفر، معادل 67.24 درصد از اهداکنندگان خون، اهداکنندگان مستمر بودند.

مدیرکل انتقال خون استان همدان همچنین با اشاره به اینکه در حد نیاز در بیمارستان‌ها خونگیری انجام شده است، خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته هیچ تغییری در میزان اهدای خون وجود نداشته است.

محمدی از ارسال 1624 واحد گلبول قرمز به تهران خبر داد و گفت: امسال ارسال خون به تهران و سایر استان‌ها داشته‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: