• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-6291-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

احداث پارک گردشگری در «یلفان»

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان از احداث پارک گرشگری در شهرستان همدان خبر داد و گفت: پارک گردشگری در روستای یلفان از توابع بخش مرکزی شهرستان همدان در حال احداث است.

حسن ظفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه کارهای اولیه این پروژه آغاز شده است، افزود: اعتبار اولیه پارک گردشگری 850 میلیون تومان برآورد شده است اما اعتبار آن قطعی نیست.

وی با اشاره به اینکه کار ابنیه این پروژه ظرف چند روز آینده انجام خواهد شد، ادامه داد: در این پارک فضای سبز، فضای بهداشتی و تفریحی و آلاچیق درنظر گرفته شده است.

ظفری با بیان اینکه این پروژه امسال به بهره‌برداری می‌رسد، یادآور شد: در صورتی‌که برای این پروژه تأمین اعتبار شود، امسال به اتمام می‌رسد.

وی با تأکید بر اینکه به دلیل علت قرار گرفتن روستای یلفان در مسیر گردشگری، این پارک احداث می‌شود، اظهار کرد: روستاهایی که  در مسیر گردشگری و در محدوده طرح هادی قرار دارند، می‌توانند فضای گردشگری احداث کنند که در مسیر سد اکباتان به غیر از یلفان، روستایی که دارای این ویژگی باشد، وجود نداشت.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با اشاره به اینکه در روستاهای دیگر هنوز پارک گردشگری ایجاد نشده است، بیان کرد: فعلاً چنین فرصتی در روستاهای دیگر شناسایی نشده است اما در صورتی‌که روستاهایی که مزیت گردشگری داشته باشند و منابع طبیعی زمین تعیین کند، انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: