• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-8197-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملایر:

ابزار و امکانات لازم برای شناسایی کالای قاچاق نداریم

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملایر گفت: ابزار و امکانات لازم برای شناسایی کالای قاچاق نداریم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دارویش صفاری چهارشنبه 20 تیر در همایش قاچاق کالا و ارز شهرستان ملایر،به انجام 639 فقره بارزسی از اصناف طی سال گذشته به منظور شناسایی کالای قاچاق اشاره کرد و گفت: در بازرسی کارشناسان این اداره 136 پرونده به ارزش 185 میلیون تومان تشکیل و تحویل تعزیرات حکومتی شد.

وی با بیان اینکه امسال نیز 115 مورد بازدی داشتیم که منجر به تشکیل 10 پرونده شد، افزود: ابزار و امکانات لازم برای شناسایی کالای قاچاق نداریم.

صفاری خواستار کنترل  کلیه مراکز عرضه کالا شد و اظهار کرد: عدم پشتیبانی از نیروها این اداره در زمان بارزسی گاهی سبب بروز مشکلاتی برای آنها می‌شود که نیازمند پیگیری و حمایت بیشتر است.

رئیس پلیس آگاهی شهرستان ملایر نیز با بیان اینکه شهرستان ملایر در استان رتبه اول مبارزه با قاچاق کالا را دارد، گفت: هر چه شکاف عرضه و تقاضا بیشتر باشد، حجم گرایش به کالای قاچاق بالا می رود.

سرهنگ پاسدار مجید گلی با بیان اینکه خرید هر کالای خارجی باعث بیکاری یک نفر می‌شود، افزود: باید از صنایع کوچک و بزرگ و تولید ملی حمایت جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه  بیشترین آمار ورود قاچاق به کشور مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی است، هشدار داد: این کالاها باعث اشاعه برخی امراض بین مصرف‌کنندگان می‌شود و با وجود قیمت ارزان، سلامت جامعه را به مخاطره می‌اندازد.

گلی راهکارهای حمایت از کالاهای ایرانی را بررسی و تشریح کرد و گفت: تشویق مردم به مصرف کالای تولید داخل، جلوگیری از تبلیغات کالاهای خارجی، افزایش تعرفه کالاهای غیرضروری خارجی، حمایت از صنایع بومی و دستی و ترغیب مردم و مسئولان به ساده‌زیستی و پرهیز از تجمل‌گرایی می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش امنیت را یک تولید ملی و برنامه مشارکتی دانست و ادامه داد: تحقق این امر فقط بر عهده پلیس نسیت بلکه باید با مشارکت عمومی و با بالا بردن سطح آگاهی مردم به آن دست یافت.

رئیس پلیس آگاهی شهرستان ملایر با بیان اینکه بسیاری از پرونده‌های داخل مجموعه انتظامی به علت پایین بودن سطح آگاهی مردم و عدم آموزش  همگانی تشکیل می‌شود، اعلام کرد: مردم باید نسبت به رواج کلاهبرداری‌های تلفنی و چک‌پول‌های تقلبی آگاه باشند و با دقت عمل کنند.

وی با اسنتاد به سخنان مقام معظم رهبری تصریح کرد: قاچاق، خنجری است که بر پشت نظام وارد می‌شود و عده‌ای به خاطر منافع شخصی، منافع کشور را لگدمال می‌کنند.

گلی تأکید کرد: در این زمینه اصناف نیز باید به طور جدی پای کار قرار گیرد و از عرضه محصولات خارجی فاقد مجوز در مغازه‌های پرهیز کرده و مشتریان را به خرید کالای ایرانی ترغیب کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: