• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اولتیماتوم استاندار همدان به مدیران ناتوان استان

استاندار همدان گفت: با مدیرانی که نتوانند تا ۳۱ تیرماه اعتبارات ابلاغی خود را جذب کنند، برخورد کرده و آنها را از استان اخراج می کنم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک بخت ظهر چهارشنبه 20 تیر در قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان، باعرض تسلیت به مردم کردستان بابت اتفاق پیش آمده، اظهار کرد: همانگونه که از مدیران استان در برابر هجمه ها و ناملایمت ها دفاع می کنم، در برابر مدیرانی که با تخصیص نادرست، از اعتبارات استفاده نکرده و درباره بیت المال بی تفاوت هستتد، برخورد خواهم کرد. ما امانتدار مردم هستیم پس به من حق بدهید در برابر امانت مردم حساس باشم.

استاندار همدان با تشکر از خدمات مدیرکل دیوان محاسبات برای پیگیری مطالبات استانی، بیان کرد: ایشان ۱۲۰ میلیارد تومانی که در قالب اوراق استان در معرض خطر بود بازگرداندند از این رو توجه و پشتکار این نهاد را برای پیگیری اعتبارات قابل قدردانی است.

وی اعتلا و پیشرفت استان را وظیفه همه مسئولان استانی قلمداد و تاکید کرد: نمی توانم کاهلی و بی اعتنایی مسئولان را نسبت به پیشرفت استان ببینم و ساکت باشم.

نیک بخت افزود: اداراتی که بدهی به پیمانکاران دارند می توانند با تبصره بند "و" با استفاده از اوراق، دیون خود را پرداخت کنند.

وی خطاب به مسئولان ادارات نیز گفت: اداراتی که در دریافت اعتبارات ناتوان هستند تا روز جمعه مهلت دارند تا ناتوانی خود را در دریافت اوراق اعلام، تا از این طریق اوراق به ادارات دیگر واگذار شود.

استاندار با بیان اینکه با همه نداری ها اعتبارات خوبی به استان ها واگذار شده که ضعف مدیران در استفاده از این اعتبارات را نمی توان نادیده گرفت، تصریح کرد: ضعیف ترین اداره در دریافت اعتبارات میراث فرهنگی است.

وی عملکرد استان را در حوزه فرهنگی اقتصاد مقاومتی مثبت عنوان کرد که استان در این حوزه عملکرد خوبی داشته است و درباره مکان وزارت امورخارجه نیز گفت: چندین مکان برای این اداره پیشنهاد داده شده که هنوز به انتخاب نهایی نرسیده اند.

مدیرکل دیوان محاسبات استان همدان نیز گفت: بالای ۷۰ درصد اعتبارات هزینه ای و ۳۰ درصد عمرانی هستند که هنر مدیریتی جذب و به کارگیری این ۳۰ درصد اعتبارات است.

حاتم نیکخو افزود: در اقتصاد مقاومتی باید بر اقتصاد کلان کشور و نیروهای فنی برای تصمیم گیری تمرکز کرد.

وی با تاکید براینکه هیچ سند صوری توسط دیوان محاسبات قابل قبول نیست، بیان کرد: براساس بند "و" تبصره ۱۶ هرکاری از دستمان برآید برای تخصیص اعتبارات انجام می دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: