• شنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-8897-5
  • خبرنگار : 81113
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گرما، دام‌ها را کم‌خوراک و ضعیف می‌کند

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند گفت: فصل گرما و گرمازدگي سبب كاهش مصرف خوراك دام‌ها و در نتيجه ضعف جسماني می‌شود به ویژه دام‌هاي جوان در معرض خطر ابتلا به بيماري‌هاي مسري قرار مي‌گيرند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حیدر سلگی توضیح داد: با توجه به اینکه فصل گرما باعث فعال شدن و ازدیاد حشرات از جمله کنه، پشه، مگس و سایر حشرات موذی شده و بسیاری از بیماری‌های دامی مشترک و غیرمشترک نظیر بروسلوز، لمپی‌اسکین، میاز، تب‌مالت، تب خونریزی‌دهنده کریمه- کنگو و سالک توسط این حشرات منتقل می‌شوند بنابراین به دامداران توصیه می‌شود ضمن فراهم کردن شرایط محیطی مناسب برای دام، نسبت به سم‌پاشی جایگاه نگهداری دام اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه کود دامداری‌ها باید در فواصل زمانی مناسب با هدف جلوگیری از تخم‌ریزی حشرات تخلیه شود، اظهار کرد: دسترسي آسان و دائم دام‌ها به آب با رعایت کردن فضاي كافي آبخوري برای دام‌ها و ايجاد سايه در محل آبخوري‌ها، ايجاد استراحتگاه مناسب و سايه به اندازه كافي براي تمام دام‌ها، ايجاد قرنطينه براي دام‌هاي بيمار و جديدالورود از نکات ضروری است که دامداران باید توجه ویژه داشته باشند.

سلگی خاطرنشان کرد: در فصول گرم سال و با افزایش فعالیت کنه‌های ناقل عامل بیماری تب کریمه- کنگو احتمال بروز این بیماری در انسان افزایش می‌یابد بنابراین با اقدامات خودمراقبتی مانند خرید گوشت دارای مهر و لیبل دامپزشکی از منابع مطمئن، نگهداری گوشت در دمای یخچال(4-0 درجه) قبل از خورد کردن به مدت 24 ساعت، عدم تماس با کنه‌ها و کشتار دام در کشتارگاه‌های بهداشتی با رعایت اصول بهداشت فردی، می‌توان از بروز بیماری تب کریمه- کنگو پیشگیری کرد.

وی در پایان تأکید کرد: از خرید کشتار مرغ زنده جداً خوداری شود و مرغ تازه را از مراکز مجاز و بهداشتی مورد تأیید دامپزشکی در سطح شهر تهیه و مصرف کنید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: