• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان همدان خبر داد؛

ایجاد فرهنگسرای رسانه در همدان


مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان با بیان اینکه درصدد حل مشکل خبرنگاران هستیم، گفت: فرهنگسرای رسانه‌ها در همدان ایجاد می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علیرضا درویش‌نژاد شامگاه چهارشنبه ۱۰مرداد در نخستین نشست خبری خود با اشاره به اینکه همدان در زمینه فرهنگ پربار است، اظهار کرد: همدان در همه شاخص‌های فرهیختگی حرف برای گفتن دارد چرا که تاریخ کهن همدان و مفاخری فراملی این مرزوبوم باعث شده این شهر در جهان شهره شود.

وی با بیان اینکه همدان در زیرساخت های فرهنگی جزو استان های اول است، یادآور شد: برای دستیابی به پیشرفت های بیشتر در حوزه سیاست‌گذاری‌های کلان به دنبال ارتقا هستیم به طوری که تا سال ۱۴۰۰ اهداف و برنامه‌های کلان فرهنگی خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان واگذاری همه برنامه‌ها به انجمن‌های صنفی را جزو برنامه‌های ارشاد دانست و افزود: استمرار و تعامل مداوم و تسهیل‌کننده با مطبوعات مد نظر است به طوری که اداره کل ارشاد باید پاتوق مطبوعات باشد و از ظرفیت رسانه ها به صورت مداوم استفاده شود.

وی انسجام بین دستگاه‌های فرهنگی، توجه به پژوهش، استفاوه از ظرفیت پژوهشگران فرهنگ و هنر در همه حوزه‌ها را مد نظر دانست و گفت: در زمینه تامین مسکن برای اهالی رسانه می‌توانیم با بسترسازی و واگذاری زمین برای مسکن آنها را یاری کنیم.

درویش‌نژاد با اشاره به اینکه می توان برای کمک به معیشت خبرنگاران تسهیلات ارزان‌قیمت ارائه کرد، افزود: اگر خبرنگاری برای اخد تسهیلات مشکل دارد می‌توان با تعامل شرایط سخت بانکی را تسهیل کرد.

وی وجود دغدغه مسکن و محل کار برای خبرنگاری را دردآور عنوان کرد و گفت: برای استفاده از صندوق هنرمندان برای بیمه از هنرمندان و خبرنگاران دفاع می‌کنیم و در حوزه اجرا این موضوع را به خانه مطبوعات به عنوان حلقه اتصال رسانه و ارشاد واگذار می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از رسانه‌ها با مشکل مکان برای دفاتر خود مواجه هستند، بیان کرد: در همین راستا ایجاد یک فرهنگسرای رسانه که محلی برای تحریریه و دفتر رسانه‌ها باشد مد نظر است که این مکان به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

درویش‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش افزود: ما به دنبال این هستیم که هفته‌نامه‌های منظم در انتشار را حمایت کرده و آگهی داشته باشیم اما جایی که به لحاظ قانونی از استانداردها خارج شده نمی‌توان کاری کرد.

وی در خصوص استاندارد نبودن سالن سینما برای برگزاری کنسرت نیز گفت: سالن های سینما استاندارد نیست اما نمی‌توان کنسرت را تعطیل کرد و باید استانداردها را بالا برد.

درویش‌ن‍ژاد با بیان اینکه سالن‌هایی که مشکل فنی دارند باید مشکل آنها برطرف شود، گفت: ما تاسیسات فنی پایه‌ای سالن ها را برطرف می کنیم تا در ادامه کنسرت ها در این سالن‌ها برگزار شود.

وی در ادامه در خصوص تئاتر نیز گفت: مشکلی برای اجرای نمایش و محدودیت فضا برای تمرین هنرمندان نداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اضافه کرد: در زمینه اجرای تئاتر محدودیتی برای اجرا نداریم و هنرمندان با مراجعه ضمن اخذ مجوز می‌توانند اجرا داشته باشند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای بیمه همه خبرنگاران تلاش می‌کنم، افزود: وزارت ارشاد حمایت خود را از همه نهادهای زیرمجموعه دارد هر چند رسیدگی به همه این صنوف فرهنگی کار سختی است.

وی کنسرت‌ها را در ایجاد نشاط اجتماعی و بازدارندگی از آسیب های اجتماعی بسیار نقش‌آفرین دانست و بیان کرد: اگر در برگزاری کنسرت مشکلی باشد با مذاکره و گفت‌وگو آن را حل می‌کنیم.

درویش‌نژاد با اشاره به اینکه باید به سمتی برویم که کنسرت‌ها در یک شیب ملایمی که نیاز مردم است، برگزار شود، تصریح کرد: اولویت ما برای صدور مجوز به برگزارکنندگان بومی است.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های کنسرت‌گزار در کل کشور می توانند برگزارکننده کنسرت باشند و منع قانونی ندارد، گفت: در مواقعی ارتباط یک خواننده با یک شرکت برگزارکننده کنسرت است که در این مورد نمی‌توان کاری کرد و به ناچار غیربومی‌ها برگزارکننده می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه در مواقعی آموزشگاه‌ها برگزارکننده کنسرت هستند، گفت: باید کنسرت از سوی شرکت دارای مجوز کنسرت برگزار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: