• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه آزاد همدان:

جهاددانشگاهی رسالت پژوهشی دارد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: جهاددانشگاهی رسالت پژوهشی دارد و در این زمینه بسیار عالی عمل کرده، همانند پژوهشگاه رویان که بسیاری از نیازهای کشور و جامعه بین‌الملل را تأمین کرده است.

دکتر سعید جامه‌بزرگی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، به مناسبت سی و هشتمین سالگرد تأسیس جهاددانشگاهی بیان کرد: جهاددانشگاهی در حوزه سلامت که در وظایف آن نهاد تعریف شده، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است اما در حوزه‌های فنی و مهندسی سایر دانشگاه‌ها پیشرو بودند.

وی اظهار کرد: با توجه به پتانسیل جهاددانشگاهی، این نهاد باید در زمان تحریم در حوزه سلامت تمام نیازهای دارویی و مربوط به سلامت کشور را برطرف سازد.

جامه‌بزرگی برای ارتقاء عملکرد این نهاد انقلابی پیشنهاد کرد: جهاددانشگاهی توجه به حوزه‌های مربوط به بخش سلامت را افزایش دهد به ویژه در حوزه دارو وارد عمل شود چرا که از مواد خام و اولیه موجود در کشور برای ساخت دارو مصرف و مواد مورد نیاز برای نگهداری آن از سایر کشورها وارد می شود بنابراین می‌طلبد جهاددانشگاهی در این حوزه ورود کند.

وی افزود: به جهاددانشگاهی در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها با توجه به عملکردش، بودجه کمی اختصاص می‌یابد این در حالیست که این نهاد انقلابی پتانسیل استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان را دارد و با توجه به بودجه خوبی که به این شرکت‌ها اختصاص داده می‌شود، می‌توانند با همکاری و تعامل با یکدیگر نیازهای موجود در جامعه را برطرف سازند.

رئیس دانشگاه آزاد همدان در ارتباط با دستاوردهای این نهاد انقلابی گفت: مأموریت‌هایی که این نهاد تا کنون داشته به بهترین نحو ممکن انجام شده اما نیاز است اهداف بیشتری در آئین‌نامه اجرایی این نهاد تعریف شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: