• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرماندار همدان:

لرزاننده در ورودی شهر همدان ایجاد شود

معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان همدان درباره نرده‌کشی ورودی همدان گفت: از منظر زیباسازی شهرنصب نرده در ورودی شهرهمدان برای کاهش تلفات موجود مناسب نیست اما ایجاد لرزاننده می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، رضا زمانی در شورای ترافیک شهرستان همدان، با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز اجرای عملیات عمرانی در بلوارشهید احمدی‌روشن و کاهش مشکلات موجود در این بلوار اظهار کرد: بلوار سردار شهید همدانی، جاده ملایر و بلوار آیت‌الله نجفی از نقاط حادثه‌خیز همدان هستند که در این جلسه راهکارهای لازم برای حل این مشکلات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در رابطه با استفاده از اعتبارات ماده 23 برای نصب نرده‌ها در بلوار شهید همدانی بیان کرد: نصب نرده به زیباسازی شهر کمک می‌کند و می‌تواند برای جلوگیری از تصادفات در ورودی شهر راه‌حل مناسبی باشد ونصب 4 لرزاننده در مسیر رفت و برگشت باعث کاهش تصادفات در این منطقه می‌شود.

وی درباره نصب دوربین‌های مدار بسته در بلوار انقلاب خاطرنشان کرد: به‌زودی دوربین‌های مدار بسته در بلوار انقلاب راه‌اندازی و تخلفات ثبت و از طریق پیامک به صاحبان خودرو ارسال خواهد شد البته در حال حاضر توسط 10 دوربین در سطح همدان کنترل سرعت خودروها انجام می‌گیرد.

زمانی با بیان میانگین تصادفات درون‌شهری بین سال‌های 84 تا 94 گفت: میانگین تصادفات از هر 100 هزار نفر 12 نفر است و امسال تعداد تصادفات درون‌شهری کاهش یافته اما فوت‌شدگان افزایش داشته به طوریکه در سال گذشته 46 نفر آمار فوت ناشی از تصادفات بود که امسال این تعداد به 49 نفر رسیده است.

رئیس پلیس راهنمایی ‌‌ورانندگی شهرستان همدان نیز با بیان آغاز فاز دوم تسهیل تردد در بلوار سردار شهید حسین همدانی واقع در بلوار فرودگاه بیان کرد: بیشتر مشکلات موجود در قطعه اول این بلوار یعنی بلوار انقلاب به علت تردد زیاد خودروها است که بخشی از مشکلات موجود حل شده و فاز دوم عملیات در بلوار فرودگاه شامل نصب نرده و دوربین و ایجاد لرزاننده در حال اجراست.

سرهنگ زنگنه درباره بلوار انقلاب نیز اضافه کرد: در سال گذشته این بلوار باعث بروز تلفاتی به ویژه مأموران شهرداری بود که با توصیه راهنمایی و رانندگی به شهرداری امسال برای انجام فعالیت‌ها وسایل مکانیزه را جایگزین نیروی انسانی کرده‌اند و از ابتدای سال تا کنون شاهد کاهش چشمگیرتلفات در این منطقه هستیم.

وی درباره اجرای عملیات‌های لازم در بلوار انقلاب بیان کرد: دوربین‌های راهنمایی و رانندگی در حال راه‌اندازی است و از شهرداری برای کاهش تصادفات درخواست نصب لرزاننده‌های عمقی و نصب نرده اطراف پل‌های عابر پیاده کردیم چرا که ایجاد و نصب لرزاننده‌ها در فواصل زمانی مشخص باعث آرام شدن ترافیک می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی ‌‌ورانندگی شهرستان همدان درادامه خاطرنشان کرد: اجرای اصلاح هندسی سه‌راهی بلوار امام(ره)، ورودی شهرک فرهنگیان باعث مختل شدن ترافیک می‌شود.

وی درباره معرفی بلوار همدانی به عنوان حادثه‌خیزترین نقطه شهرعنوان کرد: علت معرفی این بلوار به عنوان نخستین نقطه حادثه‌خیز همدان به علت بروز تلفات زیاد آن است. 

رئیس پلیس راهنمایی ‌‌ورانندگی استان همدان در ادامه درباره اقدامات لازم برای کاهش آمار تصادفات در بلوار آیت‌الله نجفی بیان کرد: برای این بلوار اصلاح هندسی به شهرداری درخواست شده بود که خوشبختانه در حال اجرا است.

وی در رابطه با آمار تصادفات در بلوار آیت‌الله نجفی گفت: آمار تصادفات و فوتی‌های ناشی از تصادفات متغیر است به طوریکه در سال 90 سه، 93 چهار، 95 یک و 96 دو فوتی گزارش شده است.

زنگنه درباره امنیت بلوار اضافه کرد: وجود پارک فدک در آن منطقه محل مناسبی برای استراحت مسافران است و برای همین  نصب سرعت‌گیر و نرده‌کشی دراطراف پل عابر پیاده به فاصله 200 متر از هرطرف مناسب است.

رئیس پلیس راهنمایی ‌‌و رانندگی استان همدان درباره نصب سرعت‌گیر برای این بلوار خاطرنشان کرد: ورودی اسلامشهر به بلوار آیت‌الله نجفی نیاز به سرعت‌گیر دارد که خودروها با سرعت وارد معبر اصلی نشوند همچنین تمیز کردن کف‌نوشته‌ها مانع از تصادفات می‌شود.

وی درباره مشکل موجود در جاده ملایر نیز بیان کرد: احداث پل عابر پیاده در این جاده مشکلی را حل نمی‌کند و تنها راه‌حل احداث کُندروها است.

معاون عمرانی شهردار همدان نیز درباره اجرای فاز2 پل غدیر گفت: انجام فاز 2 پل غدیر به مناقصه گذاشته شده و تا 31 مردادماه برای اعلام پیشنهاد قیمت و طرح تمدید شده است به طوریکه این پروژه تا اوایل پاییز به اجرا می‌رسد و برای اجرای آن دو طرح فلزی و بتونی درخواست کردیم.

موسی رسولی در رابطه با نرده‌کشی بلوار فرودگاه برای جلوگیری از عبور موتورسواران بیان کرد: از لحاظ بصری انجام این کار برای ورودی شهر مناسب نیست و تنها در صورتی می‌توان این پیشنهاد را به اجرا گذاشت که نرده‌های جدید که به زیباسازی شهر کمک می‌کنند، خریداری شوند اما این پیشنهاد به اعتبار مالی زیادی نیاز دارد.

وی با اشاره به سردسیر بودن و شرایط جوی استان همدان اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی همدان و بارش‌های زیادی که پشت سرمی‌گذارد، احداث لرزاننده‌ها باعث آبگرفتگی و یخ‌زدگی در سطح شهر می‌شود.

معاون شهردار همدان درباره مشکلات موجود برای اجرای پروژه‌های شهرداری گفت: تمامی مشکلات موجود مالی است به طوریکه 80 درصد درآمد شهرداری‌ها از طریق صدور پروانه ساخت‌وساز است که با توجه به مشکلات اقتصادی موجود صدور مجوز کاهش چشمگیری داشته است.

وی در رابطه با اجرای پروره دور برگردان در بلوار آیت‌الله نجفی اظهار کرد: با وجود تمام مشکلات مالی طرح این پروژه آماده بوده و تا پایان امسال به اتمام می‌رسد که اعتبار لازم برای انجام این پروژه 4 میلیارد تومان است.

رسولی درباره ‌پل های عابر پیاده خاطرنشان کرد: 19 پل عابر پیاده در سطح شهر احداث شده که 14 پل به صورت مکانیزه در سطح شهر قرار داده اما متأسفانه تمامی پل‌های مکانیزه مورد سرقت واقع شده است.

معاون عملیات شهرستان همدان نیز در رابطه با سرقت‌های صورت گرفته از پل‌های عابر پیاده گفت: هیچ‌گونه گزارش مکتوبی از سوی شهرداری در این زمینه به نیروی انتظامی ارسال نشده است اما به محض دریافت این اخبار فورا اقدام به پیگیری می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: