• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-8397-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

استفاده 6 هزار دانش‌آموز ملایری از سرویس حمل و نقل مدارس

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 6 هزار نفر دانش‌آموز با استفاده از 620 خودرو از خدمات سرویس مدارس استفاده کنند.

هادی سلگی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، دراین رابطه افزود: جلسه آموزشی سامانه سپند برای مدیرانی که بیشترین سرویس را دارند از طرف سازمان حمل‌ونقل مسافر و بار برگزار می‌شود و در سالتحصیلی جدید طرف قرارداد مدیر مدرسه برای سرویس مدارس فقط شرکت‌های دارایی صلاحیت هستند.

وی با بیان اینکه همه کارهایی که برای آماده‌سازی روز بازگشایی مدارس تا اول مهر انجام می‌شود، در راستایی پروژه مهر است، ادامه داد: پروژه مهر، یک ارزیابی برای بازگشایی مدارس است تا کمترین مشکل را داشته باشیم.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با اشاره به اینکه در این راستا دبیر هر کارگروه وظیفه جمع‌آوری، پیگیری و مستندات‌سازی را برعهده دارد، اظهار کرد: هر چه دبیر کارگروه با برنامه و ایده‌های جدید وارد کار شود خروجی بهتری دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه کارگاه آموزشی آگاه‌سازی اولیای دانش‌آموزان پایه اول در راستایی پروژه مهر با حضور 80 نفر از مدیران و آموزگاران پایه اول برگزار شد، گفت: در این دوره آموزشی به آگاهی‌ها و ضرورت‌هایی که والدین دانش‌آموزان پایه اول باید برای ورود فرزندان خود در مدرسه بدانند، پرداخته شد.

سلگی خاطرنشان کرد: قرار است تا نیمه اول شهریورماه سالجاری مدیران و آموزگاران شاغل در مدارس برای کلیه اولیای دانش‌آموزان پایه اول، شش جلسه آموزشی برگزار کنند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با اشاره به اینکه بی‌شک موفقیت دانش‌آموزان کلاس اول در گرو هماهنگی و همراهی والدین با اولیای مدرسه است، یادآورشد: به‌زودی کتابی با عنوان «دانش‌آموزان کلاس اول، والدین آگاه می‌خواهند» که توسط معاونت آموزش ابتدایی به نگارش درآمده است، بین مدارس توزیع می‌شود.

کسب 20 رتبه اول استانی در مسابقات قرآن، نماز و عترت 

سلگی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دانش‌آموز ملایری رتبه برگزیده کشوری را به دست آورد، توضیح داد: امیرحسین باقری دانش‌آموز دبیرستان "معارف صدرا" است که موفق شد رتبه برگزیده کشوری را در رشته وبلاک‌نویسی کسب کند.

وی به کسب 12 رتبه اول توسط دانش‌آموزان پسر و 8 رتبه اول توسط دانش‌آموزان دختر در مرحله استانی مسابقات قرآن، نمازو عترت اشاره کرد و گفت: این دانش آموزان به مرحله کشوری را یافته‌اند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر در این دوره از مسابقات در بخش پسران، سجاد اکبری(قرائت)،مهدی علی کرمی (حفظ عمومی )، مهدی چهاردولی(حفظ )، محمد خلوجینی (حفظ ویژه)، مسلم حاجی صفری(اذان)، عباس عبدلی حسین آبادی( تفسیر)، محمد رضایی جوزانی( اذان)، محمد حسین میرزایی( انشای نماز )، محمد حسین رستگار مهر(صحیفیه سجادیه)، علیرضا ابراهیمی(صحیفه سجادیه)، محمد مهدی رجبی(احکام ) و امیر حسین جمشیدی(حفظ عمومی) حائیز رتبه های برتر شدند.

وی افزود: در بخش دختران نیز بهاره سایه وند(قرائت)، نازنین ترکاشوند (قرائت)، نرگس صادقی فر(حفظ)، مریم جافری (ترتیل)، فاطمه حسنی(حفظ)، مهنا حیدری(حفظ) ، فاطمه شکری(حفظ ) و زینب بنیادی( قرائت ) رتبه‌های برتر را کسب کردند.

سلگی در ادامه با تأکید بر اینکه در آموزش و پرورش ملایر درآمدهای اختصاصی با برنامه ریزی و بر اساس اولویت هزینه می شود، اظهارکرد: درآمدهای وصول نشده ای که آموزش و پرورش از سایر ادارات یا شرکت ها دارد بطور جدی پی گیری شود.

وی یادآورشد: آموزش و پرورش می تواند املاک مازاد را بر اساس ضوابط و شرایط با هدف درآمدزایی اجاره دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: