• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش روزانه 20 سرقت در همدان

فرمانده انتظامی سابق شهرستان همدان به بیان عملکرد خود در مدت خدمتش در همدان پرداخت و از کاهش روزانه 20 سرقت در همدان سخن گفت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سرهنگ پژمان قدیمی سه‌شنبه 16 مرداد در آئین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان، همدان بیان کرد: وقتی وارد نیروی انتظامی شدم روزی ۳۵‌ سرقت عادی در همدان رخ می‌داد اما موفق شدیم در سال ۹۵ این آمار را به شدت کاهش دهیم و به روزی ۱۵ سرقت تبدیل شد که همین عدد نیز باید کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: در ۳۰‌ ماه گذشته سرقت مسلحانه از بانک و طلافروشی‌ها در همدان انجام نشده و موفق شدیم تعدادی زیادی از باندهای سرقت از منازل را منهدم کنیم که ۷۴ درصد افزایش کشفیات و ۵۷ درصد افزایش دستگیری سارقان آمار چشمگیری است.

فرمانده انتظامی سابق شهرستان همدان بیان کرد: ۴ انتخابات مهم و سنگین در این چند سال با وجود کاستی‌ها و مشکل با بهترین کیفیت و پوشش انتظامی برگزار شد.

وی با اشاره به ساماندهی پیاده‌راه بوعلی اظهار کرد: این پیاده‌راه در حال تبدیل به یک معضل بود که با حضور عوامل نیروی انتظامی توانستیم امنیت را به این خیابان تقدیم کنیم همچنین توانستیم با اراذل و اوباش برخوردی مقتدرانه داشته باشیم.

قویمی خاطرنشان کرد: در حوزه اجرای طرح‌های مختلف جمع‌آوری معتادان، شاهد افزایش ۷ درصدی دستگیری معتادان در سطح شهر همدان بودیم و ۸۲ درصد افزایش دستگیری خرده‌فروشان در همدان و ۵۰ درصد بحث کشف خرده‌فروش داشتیم.

وی با بیان اینکه طرح مقابله با خوردوهای مزاحم، پر سروصدا موجب توقیف ۱۴ درصدی ماشین به ویژه در بلوار ارم شد، گفت: اوج ایثار و فداکاری‌ها نیروی انتظامی با هجوم گسترده دشمن را باید ۸ دی ۹۶ بدانیم که با رشادت و ازخودگذشتی توانستند نقطه عطفی از خود به جای بگذارند و این رشادت‌ها به علت توطئه دشمن ادامه دارد.

فرماندار همدان نیز اظهار کرد: حدود ۳۰ سال است به تناسب شغل خود مراودات طولانی با نیروی انتظامی داشتم و از ابتدای خدمتم در وزارت کشور تعامل تنگاتنگ با نیروی انتظامی داشتم و شاهد تلاش‌ها نیروی انتظامی بودم.

علی تعالی با بیان اینکه هر مقوله ساده‌ای می‌تواند تبدیل به یک مسأله سیاسی و امنیتی تبدیل شود، افزود: شرایط کشور به خاطر توطئه‌های دشمن همیشه آشوب بوده و وضعیت مختلفی در بحران‌ها داریم اما در تمام مراحل نیروی انتظامی است که باید تدبیر کند و عواملش در صحنه باشد و اجازه ندهد مسأله تبدیل به بحران شود.

فرماندار همدان ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی و تأثیر شرایط بر رفتار مردم و تغییرات اجتماعی ما یقینا در ماه‌های آینده جامعه آبستن حوادث مختلفی خواهد بود.

وی اضافه کرد: از زمانی‌که وارد این کار شدم تلاش کردم رفتارم به گونه‌ای باشد که با ‌کمک نهاد‌های امنیتی بتوانیم مرکز استان را آرام نگه داریم و در سال‌های اخیر‌ کمتر موردی بود که تنش‌های بزرگ در مرکز شهر ایجاد شود و در مورد ۸ دی بسیاری از شهرها حتی کشته داشتند اما در همدان اینگونه نبود.

تعالی با اذعان اینکه آرامش در یک منطقه چیز عادی نیست و حاصل تلاش‌ها و همکاری همه عوامل است و باید با تدابیر بحران‌ها را کنترل کنیم، گفت: همه ما یک خانواده هستیم و در یک کشتی قرار داریم که اگر آسیب ببیند همه آسیب می‌بینیم‌ و دشمن می‌خواهد این سقف را خراب کند.

فرماندار همدان مردم کشور را حامی نظام دانست و یادآور شد: نباید از مردم و مشکلات معیشتی غافل شویم و به مسائل معیشی و عدالت اجتماعی بپردازیم تا بتوانیم از این شرایط کشور به خوبی عبور کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: