• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نگاهي به دغدغه‌های فعالان رسانه‌ای‌ همدان

نماینده خبرنگاران همدان  از دغدغه‌های رسانه‌های استان و عشق و علاقه آنها به اين فعاليت سخن به ميان آورد و اظهار کرد: در استان مجوز فعاليت بیش از ۱۰۰ رسانه مکتوب صادر شده و هر روز سه روزنامه چاپ می‌شود كه وجود این تعداد رسانه نشان از فرهنگ روزنامه‌خوانی در همدان است.

به گزارش ايسنا، منطقه همدان، اشکان یوسفی شامگاه گذشته در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در استان همدان با اشاره به وجود بیش از ۵۵۰ فعال رسانه‌ای در همدان و تعامل و تفاهم آنها با وجود خط مشی سیاسی متفاوت آنها گفت: این تعامل و تفاهم ناشی از عشق و علاقه رسانه‌ها به استان و حل مشکلات به منظور توسعه است.

یوسفی با بيان اينكه همدان، استاني رسانه‌محور است و در آن رسانه‌ها با عشق و رسالت رسانه‌ای امور را دنبال می‌کنند، يادآور شد: جا دارد به نمایندگی از همکارانم از توجه به رسانه‌ها از سوی مديريت ارشد استان تشکر کنم.

وی تأكيد كرد: در همدان به مدیرانی نیاز داریم که شجاعانه رفتار کرده و سخن بگویند و انتظار داریم مدیران با مردم صادق بوده و علاوه بر مردمی بودن و درنظر گرفتن منافع مردم، مدافع آنها باشند.

نماینده رسانه‌های استان در روز خبرنگار با بيان اينكه به مدیرانی نیاز داریم که پاسخگوی رسانه‌ها باشند، افزود: مدیران باید جایگاه واقعی رسانه‌ها را بشناسند و دردشان را شنیده و درک کنند چرا كه اصحاب رسانه به عنوان حلقه واسط بین مردم و دولت نمی‌توانند و نباید مجیزگو باشند به طوريكه هیچ‌گاه در تاریخ کسی به اندازه افراد منتقد نمی‌تواند کمک‌رسان باشند.

وي در ادامه اظهار كرد: ادارات یک روابط عمومی می‌خواهند که احترام و عزت رسانه‌ها را حفظ کند اين در حاليست كه برخی مدیران و مدیران روابط عمومی برخورد ناشایستی با رسانه‌ها دارند که این پذیرفتنی نیست.

يوسفي تأكيد كرد: دیگر روابط عمومی جایگاه بستگان بیکار مدیران نیست و اکنون مديران به این نتیجه رسیده‌اند که فرد رسانه‌ای در جایگاه روابط عمومی قرار گیرد.

وي با اشاره به نداشتن سواد رسانه‌اي برخی مدیران و مدیران روابط عمومی تصريح کرد: اگر روابط عمومی و مدیر روزنامه‌خوان باشند، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، ما مدیران روزنامه‌خوان می‌خواهیم که بتوانند نقد ما را درک کنند، بپذیرند و حتی اگر لازم باشد تکذیب كرده و حوابيه صادر كنند.

اين خبرنگار درباره منابع مالی رسانه‌ها سخن گفت و بيان كرد: نشریات خصوصی منابع مالی خود را از کجا بیاورند چرا كه فروش دکه‌ها که به لطف فضای مجازی کمتر شده و در بخش آگهی هم که روابط عمومی‌ها همکاری نمی‌کنند و نمی‌دانند آگهی رپرتاژ فن‌رسانه‌ای است و باید از آن استفاده کنند.

یوسفی با بیان اینکه در تقسیم آگهی رسانه‌ها عدالتی دیده نمی‌شود و تعرفه‌ها هم بعضا غیرقانونی است، افزود: اداره ارشاد تعرفه داده و نباید جز این باشد چرا كه این ضربه جدی به رسانه‌ها وارد می‌کند.

وی اذعان كرد: در برخی مواقع با پوزخند برخی روابط عمومی‌ها برای اشتراک مواجه هستیم این در حالیست که استاندار دستور داده اشتراک ادارات به رسانه‌ها کم یا لغو نشود.

وي یکی از وظایف روی دوش رسانه‌ها را امیدبخشی دانست و گفت: امیدبخشی در حالي امكان‌پذير است كه که ابتدا مشکلات رسانه‌ها حل شود تا بتوانند مشکلات مردم را نیز حل كنند.

وی با بیان اینکه هنوز ساختمان مطبوعات به رسانه‌هاي استان تحویل نشده است، اعلام كرد: شهردار همدان چند روز پيش وعده تحویل ساختمان را در شهریورماه داد اما هنوز مکان آن مشخص نشده است.

یوسفی ضمن درخواست برای در اختیار گذاشتن فرهنگسراها به رسانه‌ها گفت: امیدواریم دست‌ندرکاران رویدادهای «همدان ۲۰۱۸» اهتمام بیشتری در حوزه استفاده از توان رسانه‌ها داشته باشند و از آنها برای معرفی بیشتر همدان استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: