• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-10697-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار ملایر:

در مبارزه با اعتیاد باید کارهاي فرهنگي و پيشگيرانه کرد

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير گفت : در بحث مبارزه با اعتیاد، اقدامات بسيار موثر و گسترده اي در سطح شهرستان صورت گرفته است که توانسته تاثيرات خوب و مثبتي را در زمينه مهار اين پديده شوم داشته باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، باب الله فتحی پنجشنبه 18 مرداد ماه در شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدرشهرستان ملاير، با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران شهدا و جانبازان زيادي را در راه مبارزه با اين پديده شوم تقديم كرده است، خاطرنشان كرد: متأسفانه موادمخدر در ابعاد مختلف خسارات بسيار سنگيني را به يک کشور و نيروهاي انساني آن وارد مي کند.

وی تصريح کرد: اعتياد تبعات بسيار زيادي را به دنبال دارد و سرمنشأ بسياري از آسيب هاي اجتماعي در سطح جامعه است که مي طلبد مديران فارغ از وظيفه اداري در اين زمينه تلاش و پيگيري بيشتري داشته باشند.

فتحی اقدامات انجام شده در راستاي اجراي طرح کرامت را از ابتداي شروع طرح خوب ارزيابي و اظهار کرد: اقدامات بسيار موثر و گسترده اي در سطح شهرستان صورت گرفته است که توانسته تأثيرات خوب و مثبتي را در زمينه مهار اين پديده شوم  داشته باشد.

فرماندار ملایر بيان کرد: کارهاي فرهنگي و پيشگيرانه مهمترين کارهايي است که بايد در اين زمينه انجام شود تا بتوانيم يک خروجي مناسبي را داشته باشيم و به عنوان يک الگو در استان و کشور مطرح شويم.

وي تأکيد کرد: نباید نگاهمان تنها به جذب اعتبارات باشد و کار کردن در اين حوزه بايد به صورت جهادي و با عشق و علاقه صورت پذيرد.

فرماندار ملایر با اشاره به ظرفيت و توانمندي هاي بالاي شهرستان، تصريح کرد: بايد از تمام ظرفيت هاي موجود در شهرستان براي انجام امور فرهنگي و مبارزه با سوداگران مرگ استفاده کنیم.

در ادامه دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان همدان نيز گفت: در استان منتظر اعتبارات نبوده ايم و از اعتبار دستگاه هاي استاني و شهرستان با وجود همه مشکلاتي که بوده است استفاده و تلاش کرده ايم تا کارها بر اساس برنامه زمانبندي پيش برود و توقفي نداشته باشد.

سيدرسول حسيني علت اينکه از بين پنج شهرستان قبلي، ملاير و فلاورجان براي اجراي طرح کرامت انتخاب شدند را تلاش ها، توانمندي ها و وحدت مثال زدني دانست که در اين دو شهرستان وجود دارد.

وي ادامه داد: در ملاير در مدت اجراي طرح تا کنون اطلاع رساني خوب و گسترده اي انجام شده و به بيش از 70 درصد مردم از طُرق مختلف و در نقاط مختلف شهري و روستايي اطلاع رساني لازم صورت گرفته است.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: با وجود موانع و مشکلات زياد، خوشبختانه خللي در روند اجراي طرح پيش نيامده و در ملاير کارها در حال انجام و پيگيري است.

وي با بيان اين که آموزش محور اصلي اجراي طرح است، افزود: در ملاير از مهدکودک ها تا دانشگاه ها آموزش ها برگزار شده است و اقشار مختلف مردم آموزشهاي مناسب را ديده اند.

حسینی به تخريب پاتوق ها و اماکن مخروبه ملاير اشاره و عنوان کرد: تخريب مکان هايي که پاتوق مواد مخدر تبديل بودند کار دشواری است اما در ملاير براي نخستین بار در سطح کشور اين کار صورت گرفته و اين امر زحمات مديران و هماهنگي هاي که در سطح شهرستان ملاير وجود داشت، میسر شد.

وي تأکيد کرد: وقتي قرار بر اين است که طرح کرامت پس از اتمام دوره آزمايشي براي همه شهرهاي ايران درنظر گرفته و اجرا شود، بايد علمي و کاربردي باشد و تلاش شود تا اشکالات آن در حين کار رفع شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: