• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-10797-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر آموزش و پرورش ملایر خبر داد:

اجرای طرح «آموزش دوباره پایه اول ابتدایی» در ملایر

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر گفت: امسال برای نخستین بار در سطح استان همدان طرح «آموزش دوباره پایه اول ابتدایی» به منظور تقویت دانش آموزان ضعیف این پایه در ملایر برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، هادی سلگی در جمع خبرنگاران، افزود: این طرح برای 160 نفر از دانش آموزان پایه اول ابتدایی که ضعیف تر هستند به مدت 10 روز کاری اجرا می شود تا با دانش بیشتری در پایه دوم ابتدایی ثبت نام کنند.

ژوی با بیان اینکه در این طرح لوازم التحریر رایگان نیز در اختیار این دانش آموزان قرار می دهیم، افزود: 21 مدرسه و 40 کلاس درس مشمول این طرح هستند.

در انتخاب رشته عدالت را رعایت می کنیم

مدیر آموزش و پرورش ملایر در ادامه با بیان اینکه شرایط 2700 دانش آموز ملایری امسال برای ثبت نام و انتخاب رشته قطعی شده است، گفت: تا 29 مرداد ماه ثبت نام ها انجام می شود.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس روزانه اسناد، مدارک و کد رهگیری دانش آموزان ثبت نامه شده را برای ما ارسال می کنند، ادامه داد: با این اقدام دانش آموزان باقیمانده رصد شده و اگر دانش آموزی برخلاف موازین اعلامی ما ثبت نام شده باشد، از سیستم ثبت نام خارج می شود.

سلگی با تأکید بر اینکه در این زمینه تلاش می کنیم عدالت را در چارچوب قانون عملیاتی کنیم، اظهارکرد: بعد از قطعی شدن ثبت نام، وارد مرحله کلاس بندی شده و سپس به سازمان دهی نیروهای انسانی و آموزگاران می پردازیم.

وي خاطرنشان كرد: در چارت سازمانی غیر رسمی اعلامي، مقرر شده هر مدیر مدرسه متناسب با تعداد دانش آموزان، معاون داشته باشد همچنین قرار است کار مدیریت مدارس، کیفی تر شود.

وی با بیان اینکه برنامه های وزارت خانه به سمت مدرسه محوری پیش می رود، افزود: امسال کمبود نیرو در مجموعه آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها به اندازه سال قبل نیست و امسال در ملایر نسبت به سال گذشته به نیروی انسانی کمتری در بحث آموزش نیاز داریم.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه آمار و اسامی رتبه های زیر 3 هزار کنکور امسال در دانش آموزان ملایر درحال جمع آوری است، گفت: تعداد رتبه ها و رشته های قطعی شده در دهه آخر شهریورماه اعلام می شود و پیش بینی شود امسال رتبه های دانش آموزان ما در کنکور سراسری، رشد کمی داشته باشد.

سلگی یادآورشد: مطابق هر ساله جشن ستارگان در ابتدای 3 ماهه اول سال تحصیلی جدید با هداف تجلیل از دانش آموزانی که رتبه های برتر کنکور سراسری را کسب کردند، برگزار می وشد تا انگیزه ای برای ادامه تحصیل آنها باشد.

وی خاطرنشان كرد: در ابتدایی هر سال تحصیلی آموزش کتب جدیدالتألیف برای آموزگاران رشته ها و پایه های مختلف در قالب کلاس های ضمن خدمت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در بحث بنیاد برکت احداث مدارس در مناطق محروم روستایی در دستور کار قرار دارد، گفت: از همین محل به همت بنیاد برکت در ابتدای فصل پاییز در اسلام شهر آق گل یک مدرسه 9 کلاسه به بهره برداری می رسد.

فعالیت 21 مدرسه هیئت امنایی در ملایر

سلگی در ادامه با اشاره به فعالیت 21 مدرسه هیئت امنایی در ملایر، اظهار كرد: طبق قانون شورای آموزش و پرورش بر نحوه عملکرد و اقدامات و بازدهی این مدارس نظارت کامل دارد.

وی افزود: امسال مدارس هیئت امنایی ملایر بین 10 تا 15 درصد افزایش شهریه داشته اند، از سوی دیگر این مدارس می توانند بر اساس دستور العمل اجرايی تا سقف 30 درصد به دانش آموزان تخفیف دهند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر بیان کرد: تجربه نشان داه است هرچه میزان مشارکت خانواده ها و نظارت والدین در مدارس بیشتر باشد، خروجی و نتیجه کار بهتر است.

وی با تأکید بر اینکه کار آموزش و پرورش یک کار کاملاً تخصصی است، ادامه داد: حرکت بر اساس موازین قانونی وزارتخانه در اولویت کاری ما قرار دارد.

سلگی با بیان اینکه هر سیستمی برای پیشبرد اهداف و موفقیتش به آرامش و نظم نیازمند است، افزود: از بدو تصدی در آموزش و پرورش ملایر سعی کردیم آرامش و نظم را در واحدهای مختلف حاکم کنیم.

باید اخلاق مداری بر نظام آموزشی ما حاکم باشد

وی با تأکید بر اینکه جایگاه آموزش و پرورش باید رفیع تر از این باشد، اظهار كرد: باید بپذیریم که جامعه امروز ما تشنه اخلاق است و از سوی دیگر دین ما، دین احکام و اخلاق است بنابراین اخلاق مداری باید بر اجتماع و نظام آموزشی ما حاکم باشد و فرزندان ما باید قانونمدار تربیت شوند و به حقووق شهروندی خود آشنا باشند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر خاطرنشان کرد: بر اساس سند بنیادین آموزش و پرورش، دانش آموزان باید صلح جو و ظلم ستیز و به تمامی مراسم ملی و مذهبی ما اعتقاد قلبی داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر امروز یک سری ضد ارزش ها تبدیل به ارزش شده است، این اتفاق یک شبه رقم نخورده، بنابراین برای رفع مشکلات فرهنگی و آمورزشی موجود نیازمند همکاری همه دستگاه های متولی و گذر زمان هستیم.

سلگی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش، یک سرمایه گذاری بلند مدت با ریسک کم است، گفت: والدین باید کمک حال ما باشند تا در مسائل تربیتی و موفق تر عمل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به شرکت 4500 دانش آموز ملایری در مسابقات فرهنگی، هنری، قرآنی و نماز مرحله شهرستانی اشاره کرد و افزود: 140 نفر به مرحله استانی راه یافتند و موفق به کسب عناوین و رتبه های برتر شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: