• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-2792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نقدی:

آخرین جنگ ما با دشمن، جنگ رسانه‌ها خواهد بود

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امیدوارم همانطور که بچه‌ها در دفاع مقدس خط شکنی کردند، بسیجی کار کردند همین طور نیز در میدان رسانه حرکت و بر دشمن غلبه کنیم و این آخرین جنگ ما خواهد بود.

 به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سردار محمدرضا نقدی پنجشنبه 18 مرداد ماه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در استان همدان، با بیان اینکه امروز خبرنگاران در خط مقدم جنگ با دشمن هستند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با پیروزی بر دشمنان یک به یک آنان را خلع سلاح و توطئه‌هایشان را خنثی کرد و امروزه آمریکا می‌داند هیچ کاری از دستش برنمی‌آید و حتی برای نجات اقتصاد خود به دست پا افتاده‌اند. 

وی با اذعان اینکه خبرنگاران نباید دنباله ‌رو سیاه نمایی‌های شبکه‌های غربی دشمن باشند، ادامه داد: دشمن در بسیاری از مواقع واژه‌سازی می کند و رسانه‌های ما نیز بدون تحقیق و بررسی از همان واژه‌ها استفاده می‌کنند اما باید در نظر داشت این واژه‌ها بار معنایی دارد که به نفع دشمن است؛ به عنوان مثال به روسپی‌هایی که حجاب خود را برمی‌دارند می‌گویند مخالف حجاب اجباری و رسانه‌های ما نیز از همان استفاده می‌کنند این در صورتی است که این واژه‌ها حساب شده هستند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایدئولوژی اقتصاد جهانی آمریکا را شکست خورده دانست و افزود: آمریکایی ها 40 سال ایدئولوژی خود را به ما تحمیل کردند اما امروز همین افراد آن را زیر پا می‌گذارند همان‌های که تولید ملی را بی فایده می‌دانستند، پیشرفت و اقتصاد را در خدمات می‌دانستند همانان امروز در قطب مخالف خدمات قرار گرفتند و به تولید داخلی تکیه کرده‌اند.

نقدی اضافه کرد: آمریکا و اروپا که می‌خواستند اقتصاد جهانی و آزاد را به عنوان علم جا بیندازند امروز از ایدئولوژی خود عقب نشینی و از اقتصاد آزاد اعلام شکست کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها باید با خلاقیت ادبیات خود را بسازند و نباید دنباله رو واژه سازی دشمن کنیم، بیان کرد: رسانه امروز میدان جنگ ما است و استفاده از واژه های دشمن رفتن روی میدان مین است دشمن در همه جا خلع سلاح شده و تنها چیزی که آن را نگه داشته به ستون و غوغای رسانه تکیه دادن است.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی پیروز و برنده شده اما در رسانه‌های آمریکا به گونه‌ای جلوه داده شده که ایران در حال شکست است، در حال حاضر جنگ رسانه‌ای است و نخستین قدم این است که جنگ را حس کنیم، دومین قدم تولید ادبیات و سومین قدم شناخت نقطه ضعف‌ها است.

نقدی اضافه کرد: امیدوارم همانطور که بچه‌ها در دفاع مقدس خط شکنی کردند، بسیجی کار کردند همین طور نیز در میدان رسانه حرکت و بر دشمن غلبه کنیم و این آخرین جنگ ما خواهد بود.

وی اظهار کرد: با وجود اینکه ابزار شما رسانه ها کم است اماچون حرف شما حقیقت است بر دل می‌نشیند بنابراین نباید به توازن قوا نگاه کنیم بلکه باید سراغ نقاط ضعف دشمن برویم و حرف‌های پاک و فطری بزنیم چرا که به دل می‌نشنید و مردم ‌باور می‌کنند‌.

رئیس بسیج رسانه استان همدان نیز بیان کرد: رسانه‌ها باید فضای افکار عمومی را برای مطالبه‌گری آماده کنند و اگر این بخش از جامعه به جای بیان انزوا و ناامیدی، تکرار کننده آرمان‌های انقلاب باشد از این چالش‌ها به عنوان یک فرصت استفاده کند.

عباس محرمی تصریح کرد: مشکلات معیشتی مردم و کم کاری برخی مدیران باعث شده که صدای برخی مردم بلند شود و موجب نارضایتی مردم شده است.

وی ادامه داد: چیزی که امروز کام مردم را شیرین می‌کند همین برخورد قاطعانه با مفاسد اقتصادی و جلو‌گیری از راندها است و برخورد قانونی باعث می‌شود مردم احساس راحتی کنند.

رئیس بسیج رسانه استان همدان با بیان اینکه چالش‌‌ها موجب زنده بودن یک جامعه می‌شود و باعث پویایی رو به رشد هستند، اضافه کرد: انقلاب از همان ابتدای کار با چالش‌های بزرگی روبه رو بود از جنگ سخت گرفته تا تحریم‌های مختلف اما هیچ کدام نتوانسته جلوی این حرکت روبه رشد را بگیرد و مردم از این چالش‌ها فرصت ایجاد کرده‌اند.

محرمی با اشاره به افزایش تحریم‌ها و لغو برجام اظهار کرد: تحریم‌های ناعادلانه می‌تواند فرصتی مناسب باشد تا در برخی بخش‌ها تحول ایجاد شود.

وی افزود: وظیفه یک نیروی انقلابی به نظرم این است که رسانه‌ها باید فضای افکار عمومی را برای مطالبه‌گری آماده کنند واگر این بخش از جامعه به جای بیان انزوا و ناامیدی، تکرار کننده آرمان های انقلاب باشد از این چالش ها به عنوان یک فرصت استفاده کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: