• دوشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-7091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره نگهداری و بهره‌برداری تأسیسات آبفار استان همدان:

اصلاح شبکه‌های آبرسانی در روستاهای همدان در حال انجام است

رئیس اداره نگهداری و بهره‌برداری تأسیسات آب و فاضلاب روستایی استان همدان انشعابات غیرمجاز را مهمترین عامل در هدررفت آب از طریق شبکه‌های آبرسانی روستایی دانست.

مرتضی عظیمی‌نیاز در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه در حال حاضر در سطح روستاهای 8 شهرستان استان عملیات اصلاح شبکه‌های آبرسانی در حال انجام است، افزود: قراردادهای مرتبط در شهرستان‌های همدان، نهاوند، تویسرکان، اسدآباد، بهار، فامنین، کبودراهنگ و ملایر با حجم اعتباری یک میلیارد و 300 میلیون تومان منعقد شده است.

وی با بیان اینکه اصلاح شبکه‌های آبرسانی در روستاهای دو شهرستان همدان و ملایر به ترتیب با پیشرفت فیزیکی 90 و 20 درصد در حال انجام است، اظهار کرد: عمده هدررفت آب عمدتاً به وسیله انشعابات غیرمجاز اتفاق می‌افتد.

عظیمی‌نیاز با تأکید بر اینکه سال گذشته 41.27 درصد از آب تولیدی از طریق شبکه‌های آبرسانی و عمدتاً انشعابات غیرمجاز هدر رفته است، ادامه داد: البته این عدد در مقایسه با میانگین کشوری پایین‌تر است به گونه‌ای که در حال حاضر در سطح کشور با 32 درصد هدررفت آب در شبکه‌های آبرسانی در روستاها مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته از محل اعتبارات استانی و در راستای اصلاح شبکه‌های آبرسانی روستایی 4 میلیارد و 702 میلیون تومان اعتبار ابلاغ شد، خاطرنشان کرد: 45 درصد از اعتبارات مذکور اختصاص یافت.

عظیمی‌نیاز ضمن توصیه به هم‌استانی‌ها به منظور حفظ منابع آبی بیان کرد: از آنجا که امکان ایجاد منابع آبی جدید وجود ندارد بنابراین حفظ منابع موجود از الزامات است که انتظار می‌رود مردم در این رابطه کمک حال شرکت آب و فاضلاب روستایی استان باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: