• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-12697-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تنها یک مدرسه روستایی در اسدآباد بخاری نفتی دارد

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد از ثبت‌نام 98 درصد دانش‌آموزان این شهرستان در سامانه سناد در راستای سالتحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، رحمان سجادی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تا کنون 16 هزار و 200 نفر وارد سامانه سناد شده‌اند که بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال این شهرستان در سالتحصیلی جدید دارای 18 هزار و 100 نفر دانش‌آموز خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی 2 هزار نفر دانش‌آموز کلاس‌اولی برای سالتحصیلی جدید امسال در اسدآباد، افزود: برای مهرماه و بازگشایی مدارس سطح شهرستان 200 مدرسه و آموزشگاه و 760 کلاس درس آماده‌سازی شده است.

سجادی در ادامه با بیان اینکه هیچ‌یک از مدارس اسدآباد از بخاری نفتی استفاده نمی‌کنند، تصریح کرد: تنها مدرسه یکی از روستاهای اسدآباد دارای بخاری نفتی بوده که علت این امر نیز عدم گازکشی روستا بوده است.

وی با بیان اینکه کلیه مدارس شهری و 10 درصد مدارس روستایی اسدآباد نیمه‌هوشمند هستند، با اشاره به پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش شهرستان، از افتتاح و بهره‌برداری مدرسه روستای قادرآباد در هفته دولت خبر داد و گفت: با وجود وضعیت اعتباری مدارس روستاهای بادخوره و خاکریز راه‌اندازی شده و ساخت پروژه مدرسه شهرک سیداحمد و روستای وندرآباد در مرحله فنداسیون قرار دارند.

سجادی با بیان اینکه ساخت و احداث مدرسه میوله تنها ظرف مدت 3 ماه انجام گرفته و در حال حاضر در مرحله گچ‌کاری و ریزه‌کاری‌های داخلی است، اضافه کرد: براساس پیش‌بینی‌ها پروژه مدرسه روستای میوله نیز در مهرماه امسال تکمیل و رسما در بهمن‌ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر اداره آموزش و پرورش اسدآباد همچنین با اشاره به مشخص شدن 7 مدرسه شهر اسدآباد در راستای اجرای طرح تجاری‌سازی گفت: با تغییر کاربری و تجاری‌سازی بخشی از این مدارس قسمتی از درآمد مدارس، هزینه آموزش و پرورش شده و موجب خودکفایی مدارس خواهد بود.

سجادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کارهای تجاری‌سازی 5 هزار متر از فضاهای آموزشی اسدآباد انجام گرفته و برای ثبت وارد سامانه شهرداری، کمیسیون ماده 5 شده و با اختصاص و تأمین اعتبار کار تجاری‌سازی این مدارس و محیط های آموزشی آغاز خواهد شد.

وی وجود خانه معلم در شهرستان را برای فرهنگیان یک ضرورت دانست و یادآور شد: بحث ایجاد خانه معلم در اسدآباد یکی از برنامه‌های اولویت‌دار آموزش و پرورش شهرستان بوده که در دست پیگیری است.

سجادی همچنین از سازماندهی نیروهای فرهنگی این شهرستان در راستای پروژه مهر خبر داد و تصریح کرد: سازماندهی نیروهای آموزش و پرورش شهرستان آغاز شده و در نظر داریم از تمامی نیروهای حق‌التدریس و بسته‌های حمایتی هم حداکثر استفاده را داشته باشیم و هیچ نیرویی در این سازماندهی‌ها بر زمین نماند.

وی در ادامه با اشاره به رتبه اول اسدآباد در بحث کلاس‌های چندپایه در سطح استان همدان گفت: شهرستان اسدآباد دارای 172 کلاس چند پایه 
بوده و بیشترین کلاس‌های چند پایه استان همدان به اسدآباد اختصاص دارد.

سجادی افزود: علت اصلی تشکیل کلاس‌های چند پایه به حد نصاب نرسیدن تعداد دانش‌آموزان در یک پایه تحصیلی بوده و با روند رو به افزایش مهاجرت از روستاها به شهرها زمینه تشکیل کلاس‌های چندپایه فراهم می‌آید.

مدیر آموزش و پرورش اسدآباد همچنین یادآور شد: در حال حاضر 5 مدرسه در سطح روستاهای اسدآباد از جمله شهراب و چهارچشمه تنها دارای یک یا 2 دانش‌آموز هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: