• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-12897-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار ملایر:

گردشگري جزء صنايع پاک با ضريب بالاي اشتغالزایی است

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير گردشگري را جزء صنايع پاک، فاقد آلاينده و داراي ضريب بالاي اشتغال در قبال سرمايه‌گذاري انجام شده عنوان کرد و گفت: رونق گردشگري در ملاير مي‌تواند با محوريت هر يک از جاذبه‌هاي تاريخي، طبيعي، صنايع دستي و سلامت صورت پذيرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، باب‌اله فتحی یکشنبه 21 مرداد در کارگروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان ملایر، افزود: توجه و فکوس کنوني ملایر بر رونق گردشگري بر اساس توسعه هنر صنعت منبت در شهرستان قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: به اذعان تمامي کارشناسان و متوليان امر، ملاير موفق‌ترين شهر ثبت شده ملي کشور از زمان تحقق اين ثبت تا کنون بوده است و بسياري از مرزهاي محلي، منطقه‌اي و ملي را در نورديده‌ايم.

معاون استاندار همدان به برگزاري دومين جشن شهر ملي منبت از 31 مرداد تا 8 شهريورماه جاري اشاره و حفظ و توسعه برند منبت را از اولويت‌هاي مديريت ارشد شهرستان عنوان کرد.

وی با تأکید بر اینکه تمامي توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي شهرستان براي انجام هر چه بهتر و شکوهمندتر اين جشن باید بسیج شود، ادامه داد: استقبال گسترده مسافران و گردشگران از جشنواره سال گذشته از نشانه‌هاي موفقيت اين ثبت ملي بوده است.

فرماندار ملایر با بیان اینکه اکنون بايد با ترسيم چشم‌انداز توسعه و صادرات، گسترش ارتباطات بين‌المللي اين صنعت را دنبال کنیم، گفت: سفر اخير فعالان و نمايندگان صنعت مبل ملاير به گرجستان يکي از اقدامات شايان توجه در راستاي توسعه ارتباطات اين هنر- صنعت بوده است.

وی افزود: اقدامات شايسته و تفاهماتي که در راستاي تأمين مواد اوليه مناسب در اين سفر صورت گرفته است، بايد مورد توجه و حمايت دستگاه‌هاي ذيربط اجرايي قرار گيرد.

فرماندار ملاير با اشاره به نقش و جايگاه گردشگري در توسعه و پيشرفت شهرستان، يکي از محورهاي اساسي عمران و آباداني ملاير را توسعه گردشگري عنوان کرد و گفت: اين شهرستان با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي عظيم فرهنگي، اجتماعي، تاريخي و طبيعي، از جاذبه‌هاي بسياري براي گردشگران داخلي و خارجي برخوردار است که بايد در برنامه‌ريزي‌ها و جهت‌گيري‌هاي آینده به آنها توجه شود.

وی از مسئولان کارگروه‌ها و اعضاي کميته‌هاي اجرايي دومين جشنواره شهر ملي منبت خواست تا اقدامات اجرايي جشنواره با سرعت و دقت تمام در اسرع وقت پيگيري و به انجام رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: