• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-12997-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شورای حفاظت آب اسدآباد را از رویکرد سنتی خارج کنیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اسدآباد گفت: باید شورای حفاظت آب اسدآباد را از رویکرد سنتی خارج کرده و در این جلسات و تنها به ارائه گزارش و دور هم جمع شدن اکتفا نشود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، یزدان آزرمی در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: باید در بحث آب به دنبال کار حرفه‌ای‌گری و تخصصی‌گرایی باشیم چرا که با این روش کارهای مهمی در این راستا می‌توان انجام داد در غیر این‌صورت دچار روزمره‌گی شده و کاری از پیش نخواهیم برد.

وی افزود: امروز با توجه به درگیر شدن کشاورزان با لایه‌های مختلف این قشر بیش از همه جامعه هدف به ارزش آب واقف بوده و اهمیت می‌دهند و نباید همه فشارها را در بحث مصرف بهینه بر دوش کشاورزان گذاشت و از دیگر جامعه هدف جامعه غافل شد. 

آزرمی همچنین با اشاره رتبه اول اسدآباد در نصب کنتورهای هوشمند تصریح کرد: تا کنون در این شهرستان 595 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق و حجمی نصب شده و 40 درصد چاه‌های اسدآباد دارای کنتور هوشمند هستند.

وی تعداد چاه‌های مجاز و غیرمجاز دشت اسدآباد را در مجموع 1680 حلقه برشمرد و خاطرنشان کرد: دادسرا و دادگستری در حوزه حفاظت منابع آب شهرستان به صورت 100 درصد همکاری داشته‌اند.

مدیر منابع آب شهرستان اسدآباد هم با اشاره به شناسایی و وجود 289 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان گفت: تا کنون از این تعداد حلقه چاه 210 حلقه با حکم قضایی مسدود شه که 5 مورد از این موارد مربوط به سالجاری بوده است.

حید ترابی یادآور شد: 45 حلقه چاه فاقد پروانه در اسدآباد وجود دارد که 12 حلقه از این چاه‌ها در حد 25 مترمکعب برای بهره‌برداری صنعتی در حال صدور مجوز هستند.

وی همچنین با بیان اینکه امسال هیچ موردی از کشت دوم به ما گزارش نشده است، تصریح کرد: با موارد کشت دوم در سطح شهرستان با توجه به وضعیت ممنوعه بحرانی بودن دشت اسدآباد برخورد قانونی خواهد شد.

ترابی با اشاره به اینکه اکثریت روستاهای شهرستان دارای چاه دستی خانگی هستند، اظهار کرد: این نوع از چاه‌ها نیاز به مجوز نداشته و نمی‌توان با آن برخورد قانونی داشت چرا که این موارد برای مصارف آب شرب و دام و احشام به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه از 1300 انشعاب آب کشاورزی شهرستان 420 انشعاب مجهز به کنتور هوشمند آب و برق شده‌اند، گفت: 891 کنتور فهام در سطح شهرستان تاکنون نصب شده که 401 مورد کشاورزی و مابقی غیرکشاورزی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: