• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-7391-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان خبر داد؛

جوجه‌ریزی بیش از یک میلیون قطعه‌ای در واحدهای مرغداری همدان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از جوجه‌ریزی بیش از یک میلیون قطعه‌ای در واحدهای مرغداری‌های این استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال بیش از یک میلیون و 800 هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان صورت گرفته است.

محمد نظرپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه کاهش قیمت مرغ به علت جوجه‌‍‌‌ریزی و کاهش دما است، اظهار کرد: امسال به اندازه نیاز و مصرف جوجه‌ریزی داشتیم و با خنک شدن هوا مرغ‌های در حال پرورش نیز امکان وزن‌گیری به دست می‌آورند و از نظر تولید گوشت مرغ مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت صادرات مرغ مازاد فراهم نیست، تصریح کرد: مازاد مصرف توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می‌شود به طوریکه در سالجاری 500-600 تن مرغ از مرغداران استان خریداری شد.

نظرپور افزود: فروردین تا خرداد امسال به شدت مازاد مصرف مرغ در استان داشتیم که توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و مقداری نیز به تهران ارسال شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه انگیزه مرغداران برای تولید افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: خنکی هوا، جوجه‌ریزی و کاهش قطعی برق باعث شده تولید مرغ افزایش یابد و انگیزه مرغداران بیشتر شود.

وی با تأکید بر اینکه مصرف مرغ استان همدان ماهانه یک میلیون و 800 هزار تن است، بیان کرد: امسال بیش از این میزان جوجه‌ریزی صورت گرفته و هرچه فراتر انجام شود مازاد بر مصرف خواهد بود که توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می شود.

نظرپور با اشاره به کاهش مصرف مرغ در ایام ماه محرم و صفر، گفت: در ایام محرم و صفر بیشتر گوشت قرمز مصرف می‌شود اما مرغداران باید تولید خود را ادامه دهند و راهکار این موضوع این است که شرکت پشتیبانی امور دام مرغ‌ها راخریداری کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: قیمت مرغ زنده در حال حاضر 6500 تومان است در حالیکه در مرداد تا 7500 تومان رسید که البته کاهش قیمت به ضرر مرغداران است اما از نظر ما قیمت مناسب است و مرغدار متضرر نمی‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: