• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-7491-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین خبر داد؛

کشت 220 هکتار کلزا در فامنین

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از کشت 220 هکتار کلزا در این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه محصول دانه روغنی کلزا محصولی استراتژیک است، امسال سطح زیرکشت آن در اراضی شهرستان فامنین به 220 هکتار رسیده است.

جعفر کاویانی‌دلشاد در گفت‌‎وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: کلزا از جمله دانه‌های روغنی است که توسعه کشت آن در اقتصاد مقاومتی بسیار مورد تأکید قرار گرفته و ما در این زمینه با برگزاری دوره‌های آموزشی و تشویق کشاورزان سعی به کشت و افزایش سطح آن در شهرستان هستیم.

وی تصریح کرد: امسال توانسته‌ایم تا کنون سطح قرارداد کشت این محصول را به 220 هکتار برسانیم و امید است که کشاورزان با رعایت توصیه‌های فنی کشت این محصول و با همکاری کارشناسان به عملکرد مطلوبی دست یابند.

کاویانی‌دلشاد با تأکید بر رعایت تناوب زراعی، بهترین تناوب برای کلزا را تناوب جو و گندم دانست و  گفت : کشاورزان نباید در دو سال پیاپی در یک زمین زراعی کلزا کشت کنند چرا که عملکرد محصول به شدت کاهش می‌یابد.

وی همچنین بر رعایت تاریخ کشت مناسب تأکید کرد و یادآور شد: رعایت میزان بذر و آماده‌سازی مناسب زمین هم در افزایش عملکرد محصول کلزا تأثیر بسیاری دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: