• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-5994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

بررسی مسأله مربوط به ادای دین و نذورات

مدیر حوزه علمیه همدان با بیان اینکه ادای دین و نذورات در صورت خواندن صیغه واجب است و عدم ادای آن از نظر شرعی مشکل دارد، گفت: با توجه به اوضاع و شرایط اقتصادی بدی که مردم با آن مواجه شده‌اند، بسیاری در ادای نذر خود به مشکل برخورده و توانایی و قدرت ادای دین خود را ندارند.

آیت‌الله سیدمصطفی موسوی‌اصفهانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در رابطه با عدم توانایی مردم در ادای دین و نذورات خود افزود: بسیاری از مردم برای نذر خود صیغه ادا خوانده‌اند که هر ساله ملزم به ادای دین خود می‌شوند اما با توجه به شرایط اقتصادی بد اگر توانایی و قدرت ادای دین خود را نداشته باشند و در صورت ادای دین خانواده‌شان در مضیقه قرار گیرند، می‌توانند نذر خود را انجام ندهند و عدم ادای دین در این صورت مشکلی نخواهد داشت.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسائل مربوط به ادای دین فتوای مشترکی ندارد و مردم باید برای حل مشکل و مسأله به مقلد خود مراجعه کنند.

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان همدان نیز در این‌باره به ایسنا گفت: اگر فردی برای دین خود صیغه ادا نخوانده باشد در تبدیل یا ادای دین خود محدودیتی ندارد و می‌تواند آزادانه عمل کند و دینش را تبدیل کند.

حجت‌الاسلام ناصر نقوی با بیان اینکه اصول ادای دین صلاحیت و توانایی پرداخت و ادای آن است، افزود: با توجه به اینکه امسال مردم با شرایط بد اقتصادی مواجه شده‌اند اگر نتوانند دین خود را ادا کنند از لحاظ شرعی مشکلی ندارد چرا که اصول ادای دین با نظر به صلاحیت و توانایی پرداخت و ادای آن است.

وی در پایان توصیه کرد: از مردم می‌خواهیم در صورت امکان و در حد توانایی خود حال و هوای معنوی خود را حفظ کنند و در ادای نذورات خود کوتاهی نکنند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: