• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 976-12397-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امحاء زباله‌های عفونی اسدآباد ساماندهی می‌شود

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان اسدآباد گفت: در حال انعقاد قرارداد با یک شرکت خصوصی هستیم و به‌زودی امحاء زباله‌های عفونی اسدآباد ساماندهی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، جواد نظری در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 56 مرکز درمانی و مطب و دندانپزشکی در این شهرستان فعالیت دارد که به‌زودی مشکل امحاء زباله‌های عفونی این مراکز ساماندهی می‌شود.

معاون فرماندار اسدآباد هم از تشدید نظارت‌های بهداشتی در ایام ماه محرم و اربعین در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن سالتحصیلی جدید نظارت و ساماندهی بوفه‌های مدارس  تشدید بیشتری به خود می‌گیرد.

یزدان آزرمی ایستگاه‌های صلواتی، مراکز بین‌راهی و تکیه‌ها را از جمله مواردی برشمرد که با توجه به فرارسیدن ماه محرم نظارت بر این مکان‌ها تشدید خواهد یافت و در ادامه تصریح کرد: به علت معبر بودن شهرستان بهداشت و سلامت و امنیت غذایی زائران در این شهرستان از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

وی با اشاره به گرانی ظروف یکبار مصرف تصریح کرد: با توجه به گرانی ظروف یکبار مصرف اکثریت تکیه‌ها و هيئت‌ها برای توزیع نذری و نوشیدنی به ظروف شیشه‌ای روی آورده‌اند که در توزیع این مواد غذایی نیز در بحث بهداشتی نیاز به نظارت بیشتر خواهد بود.

آزرمی با تأکید بر بهداشت کار واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و ورود به سالتحصیلی جدید بیش از 70 بوفه مدارس در سطح مدارس شهری و روستایی شهرستان فعالیت دارد که لازم است متصدی این بوفه‌ها نسبت به اخذ کارت تندرستی خود اقدام کنند.

مدیرگروه بهداشت محیط حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم گفت: در راستای ساماندهی بوفه مدارس در سالتحصیلی جدید نخستین موردی که بازرسان از متصدیان بوفه تقاضا خواهند کرد ارائه کارت تندرستی خواهد بود.

علی‌اکبر فرخشه تصریح کرد: بوفه‌های مدارسی که موارد بهداشتی را رعایت نکنند با تأیید تخلفات آنان توسط بازرسان نظارت‌کننده طبق قانون ماده 13 مواد خوراکی و آرایشی می‌توانیم با این بوفه برخورد قضایی داشته و نسبت به پلمب این بوفه‌ها اقدام کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: