• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 976-12597-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

روستاگردی متفاوت فرماندار نهاوند

روستاگردی امروز فرماندار شهرستان نهاوند از روستاهای عشوند و برجک از توابع بخش مرکزی با هفته‌های گذشته اندکی تفاوت داشت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، به گفته فرماندار نهاوند امروز از روستاهایی دیدن شد که کمترین خدمات زیرساختی را به خود دیده و همین امر انگیزه‌ای شده تا با کمک دستگاه‌های اجرایی و خدماتی عزم و اراده مضاعفی در راستای ارائه خدمات بیشتر به‌کار گرفته شود.

اولین روستای مورد بازدید، روستای 513 نفری عشوند بود که مراد ناصری در جمع اهالی این روستا اظهار کرد: وضعیت کنونی این روستا نشان می‌دهد اهالی آن اراده‌ای برای پیشرفت و توسعه نداشته‌اند و از مسئولان سهم خود از عمران و آبادانی را مطالبه نکرده‌اند بنابراین انتظار داریم اهالی آن با کمک دهیاری دست به دست هم دهند و با پیگیری بیشتر بخشی از عقب‌ماندگی این روستا را جبران کنند.

وی ادامه داد: در هفته آینده نیز به اتفاق مدیرکل بنیاد مسکن بازدیدی در راستای بهبود وضعیت بهسازی و آسفالت معابر صورت خواهد گرفت که از اهالی می‌خواهیم در مکان‌هایی که لازم است تعریض صورت گیرد، عقب‌نشینی کنند تا کار با سرعت بیشتری انجام شود.

ناصری با اشاره به اینکه دهیار موظف است هر هفته دو مشکل عمده روستا را پیگیری به ما معرفی کند، افزود: لایروبی دو قنات روستا توسط جهادکشاورزی انجام شود و منابع طبیعی آبشخور دام‌های روستائیان را فراهم کند.

وی عنوان کرد: روشنایی معابر و جابجایی 5 تیر برق داخل معبر روستا توسط امور برق انجام خواهد شد، مخابرات با مکاتبه فرمانداری برای آماده‌سازی بستر مناسب اینترنت این روستا پیگیری و اقدام لازم را انجام دهد و جابجایی علمک‌های گاز توسط اداره متبوع انجام خواهد شد.

دومین روستای مورد بازدید، روستای 139 نفری برجک بود که همچون عشوند مورد توجه فرماندار قرار گرفت. ناصری بیان کرد: در صورت همکاری اهالی روستاهای برجک و عشوند، جاده بین روستایی آن آسفالت خواهد شد و بنیاد مسکن با نگاه حفظ بافت روستایی و زیبایی‌های آن، طرح مقاوم‌سازی ابنیه آن و بهسازی و آسفالت معابر را تهیه و در دستورکار قرار دهد تا ضمن توجه به موضوع استحکام بنا و مقاوم‌سازی، بتوان به عنوان روستای هدف گردشگری آن را معرفی کرد و اینترنت روستا همچون روستای عشوند پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: