• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 976-14397-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی اسدآباد خبر داد؛

پیش‌بینی تولید 4 هزار تن کلزا در سال زراعی امسال در اسدآباد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از پیش‌بینی تولید 4 هزار تن کلزا در سال زراعی امسال در این شهرستان خبر داد.

سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: برای سال زراعی امسال تا این لحظه 1049 هکتار کشت کلزا در شهرستان عقد قرارداد و 650 هکتار کلزا توسط کشاورزان اسدآبادی کشت شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 120 هکتار از کشت کلزا شهرستان به سطح سبز رسیده است، افزود: 291 بهره‌بردار کلزاکار در این شهرستان فعالیت دارند که بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال میزان تولید محصول آنان به 2 برابر افزایش خواهد داشت.

بیرنگ میزان تعهد کشت کلزای سال زراعی امسال شهرستان را 1800هکتار اعلام کرد و گفت: سال گذشته 650 هکتار کلزا در مزارع شهرستان توسط بهره‌برداران کشت شد که از این سطح کشاورزان اسدآبادی بیش از 2 هزار تن محصول برداشت کردند.

وی با اشاره به آغاز کشت کلزا در اسدآباد از 10 شهریور خاطرنشان کرد: بهترین زمان کشت پاییزه کلزا از ابتدا تا پایان شهریور بوده که کشاورزان باید حداقل تا قبل از پایان وقت مذکور برای عقد قرارداد به جهادکشاورزی مراجعه کنند.

بیرنگ با بیان اینکه جهادکشاورزی به منظور حمایت کشاورزان از کشت کلزا در شهرستان، بهترین نهاده‌ها و کودها را در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد، گفت: در بحث کشت کلزا همه مطالبات صددرصدی کشاورزان با دوره مدت زمانی کوتاه‌مدت پرداخت می‌شود و کشاورزان معطل مطالبات خود نمی‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: