• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-2792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده پایگاه شکاری شهید نوژه همدان:

رزمندگان ایران پیروز اصلی جنگ هشت ساله بودند

فرمانده پایگاه شکاری شهید محمد نوژه همدان گفت: با رشادت‌های رزمندگان از زمین و هوا، جلوی حمله ناجوانمردانه کشور بعثی عراق گرفته شد و در نهایت پیروز اصلی جنگ، کشور ایران بود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، امیر سرتیپ دوم خلبان محمد زال‌بیگی صبح شنبه 31 شهریور در مراسم رژه نیروهای مسلح در میدان باباطاهر همدان،  با بیان اینکه دفاع مقدس در طول هشت سال دفاع، همچون نقطه عطف و برگ‌زرینی در تاریخ پرفراز و نشیب کشور ایران می‌درخشد، افزود: دفاع مقدس تنها جنگی بود که به برکت فداکاری، ازخودگذشتگی، همدلی و وحدت رزمندگان آن و خون پاک شهیدان یک وجب از خاک ایران جدا نشده است.

فرمانده نیروی هوایی استان همدان بیان کرد: در وصیت‌نامه یکی از خلبانان پایگاه هوایی آمده که اگر بدانم ذره‌ای از خاک کشورم در زیر پوتین سرباز بعثی از کشور خارج می‌شود، آن را با خون خود شسته و اجازه نمی‌دهم ذره‌ای از خاک کشور خارج شود که این نمونه‌ای از فداکاری جوانان این سرزمین است.

وی با گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد آغاز دفاع مقدس، عنوان کرد: در روز  31 شهریور سال 59 و در ساعت 12:07 ظهر، دشمن با همه ساز و برگ جنگی خود و با همراهی کشورهای استثمار شرق و غرب و با حمایت بعضی از کشورهای منطقه و با چراغ سبز آمریکا، به ایران حمله و 15 پایگاه و فرودگاه مهم کشور و همه پایگاه‌های کشور را مورد تهاجم قرار دادند.

زال‌بیگی تأکید کرد: دو ساعت بعد از نخستین حمله عراق، رزمندگان حاضر در پایگاه نوژه و یاسینی در اولین فرصت توانستند محل‌های که مورد اصابت بمب قرار گرفته بودند را ترمیم کنند و طی دو مرحله عملیات جنگی با نام عملیات انتقام را انجام داده و به دو پایگاه عراق حمله کنند.

وی تصریح کرد: فردای همان روز در اول مهر 59، عملیات «کمان 99» با بهره‌گیری از 140 فروند جنگنده تمامی پایگاه‌های بعثی مورد حمله قرار گرفت، طوری عملیات با موفقیت انجام شد که در 6 ماه اول جنگ، ارتش عراق زمین‌گیر شد و نتوانست مأموریت اصلی خود را انجام دهد.

فرمانده نیروی هوایی استان همدان با بیان اینکه هر کشوری که فضا را در اختیار داشته باشد، در زمین نیز می‌تواند عملیات‌ها را به نحواحسن انجام دهد، افزود: قبل از شروع جنگ، عراق 636 عملیات خرابکارانه علیه کشور ایران انجام داده بود و بسیاری از شهرهای مرزی ما را مورد تجاوز قرار داده بود.

زال‌بیگی تصریح کرد: با مرور اتفاقات جنگ، شاهد خواهیم بود که کشور ایران طی هشت سال، فقط دفاع کرد و هیچ‌گاه قصد تجاوز و تصرف کشور بعثی را نداشته است.

وی بیان کرد: وجود اسیر از ۳۷ کشور دنیا در ایران، نشان از آن دارد که عراق با بهره‌گیری از همه کشورهای دنیا که با ما سرناسازگاری داشتند، تجاوز کردند و ما فقط دفاع کردیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: