• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-397-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد:

دوران تحصیل بهترین فرصت برای تمرین اخلاق‌مداری است

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: دوران تحصیل بهترین فرصت ممکن برای تمرین اخلاق‌مداری و انسان کامل شدن در زندگی است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در مراسم آغاز سالتحصیلی مدارس شهرستان اسدآباد که همزمان با مدارس سراسر کشور در مدرسه دخترانه خلیج‌فارس این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: دانش‌آموزان نباید به تحصیل تنها به عنوان فرصتی برای فراهم شدن شغل نگاه کنند بلکه هدف از تحصیل تحول در انسان و فرد مفیدی برای جامعه شدن است که بتوانیم خدمات گوناگونی را به همنوعان خود ارائه دهیم.

وی با تأکید بر سرلوحه قرار دادن اخلاق‌مداری در کارها افزود: تمرین اخلاق‌مداری موجب آن خواهد بود که هر یک از دانش‌آموزان یک شهروند خوب در جامعه بوده و فرهنگ شهروند خوب بودن را به فرزندان خود انتقال دهید.

حمیدوند تصریح کرد: شهدای ایران اسلامی به عنوان نمونه‌هایی از انسان‌های کامل علاوه بر شاخص بودن در دین و دفاع مقدس، در تمام ابعاد زندگی اسوه و الگو بودند که همه ما باید زندگی آنان را در مسیر زندگی سرمشق قرار دهیم.

وی در ادامه با ابرازخرسندی از حضور در جمع دانش‌آموزان و معلمان فرهیخته اسدآبادی گفت: مهر امسال تحت‌تأثیر آموزه‌های آموزگار بزرگ شهامت و شهادت، آزادی و عدالت اباعبدالله‌الحسین(ع) قرار دارد که این آموزگار بزرگ 14 قرن پیش ظلم‌ستیزی، شهامت و ایثار را به ما آموخته و باید همواره آموزه‌های این آموزگار بزرگ در مقابل چشمان همه معلمان، دانش‌آموزان و دانشجویان قرار گیرد.

فرماندار شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید حداکثر استفاده را از این تقارن داشته باشند و در کنار آموزش‌های فنی و فرهنگی مسأله توجه به اخلاق، دین و معنویت را در صدر آموزه‌های خود قرار دهند.

حمیدوند با اشاره به دسیسه و جنگ اقتصادی دشمن تصریح کرد: دشمنان با جنگ اقتصادی ملت ایران را هدف قرار داده‌اند تا از این راه کاری کنند که مردم دست از اهداف والای خود در حمایت از نظام جمهوری اسلامی بردارند و این در حالیست که ملت شریف ایران اسلامی در راه اسلام و وطن خون‌ها و جان‌ها داده‌اند و همواره برای ظلم‌ستیزی با شهامت و دلیری تمام ایستاده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: