• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-4097-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر آموزش و پرورش ملایر اعلام کرد:

100 نمازخانه در مدارس ملایر آماده برگزاری نمازجماعت

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر با بیان اینکه در مدارس شاهد انگیزه ادامه تحصیل و تهذیب بسیار بالاست، گفت: به فرموده حضرت علی(ع) قبولی همه اعمال در گرو نماز است.

هادی سلگی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه هزار نمازخانه در استان غبارروبی و برای برگزاری نمازجماعت دانش‌آموزان آماده شده است، افزود: 1700 نمازخانه در سراسر استان داریم که از این تعداد، 1200 نمازخانه مفروش شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 100 نمازخانه در مدارس ملایر غبارروبی شده و آماده برگزاری نمازجماعت برای دانش‌آموزان است، افزود: حضور و شرکت اولیا و مربیان مدارس در کنار دانش‌آموزان در مراسم نمازجماعت، الگویی معنوی و تأثیرگذار برای نسل جوان است.

سلگی در ادامه به آگاه‌سازی اولیای دانش‌آموزان پایه اول در راستای پروژه مهر اشاره کرد و گفت: بیش از 500 نفر از والدین دانش‌آموزان پایه اول مدارس شهری و روستایی غیردولتی در جلسه آگاه‌سازی شرکت کردند.

وی با تأکید بر اهمیت و لزوم کسب آگاهی از سوی والدین دانش‌آموزان کلاس اول، یادآور شد: از آنجا که تأمین نیروی انسانی ماهر به عنوان آموزگار دانش‌آموزان پایه اول حائز اهمیت است، معاونت آموزش ابتدایی کوشیده تا انتخاب آموزگاران پایه اول را در سالتحصیلی جدید به مدیران مدارس واگذار کند تا از این طریق کیفیت آموزش ابتدایی، ارتقاء یابد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر با بیان اینکه تعامل والدین با مدرسه تأثیر بسزایی در دستیابی به اهداف تعلیم و تربیت دارد، افزود: پرورش انسان‌های توانمند و مجهز به مهارت‌های زندگی، توجه اولیا به اهداف همه‌جانبه آموزش و پرورش را می‌طلبد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه دوره ضمن خدمت برای تبیین و تشریح دستورالعمل‌ها و اجرای خواسته‌های مورد توقع از خدمتگزاران و سریداران برگزار می‌شود، گفت: مدیران و معاونان همه مدارس غیر از مدارس شاهد، حداقل 6 ساعت تدریس در طول هفته دارند و در صورت نیاز برای دوره ابتدایی از ظرفیت مؤسساتی که می‌توانند خرید خدمات آموزشی ارائه کنند، استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: