• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار همدان:

ورودی‌های شهر در شأن همدان نیست

فرماندار همدان گفت: جاده‌های ورودی همدان، در شأن جایگاه این شهر تاریخی نیست و شهرداری‌های مریانج و جورقان نیز بودجه کافی برای ساماندهی آنها در اختیار ندارند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی تعالی ظهر سه‌شنبه 10 مهر در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان همدان افزود: در سال‌های اخیر عمده رویکرد ما در شهرستان، جذب اعتبارات در نقاط کمتر برخوردار، حاشیه‌شهر و اتمام پروژه‌های ناتمام در گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام داشته‌ایم، عنوان کرد: اعتبارات نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته است.

فرماندار همدان تأکید کرد: با تلاش استاندار و نمایندگان شهرستان در مجلس، اعتبارات خوبی از شاخصه‌های توسعه استان به شهرستان رسیده است.

وی با اشاره به وضعیت بد برخی از روستاهای شهرستان گفت: در بازدیدی که از روستای آقچه‌سید به عمل آمد، شاهد بودیم که مردم این روستا در وضعیتی اسفناک و با حداقل امکانات زندگی می‌کنند که با ورود دستگاه‌های خدمات‌رسان درصدد رفع مشکلات این روستا که در فاصله کمی از مرکز شهر قرار دارد، هستیم.

تعالی با اشاره به شرایط جاده سد اکباتان نیز بیان کرد: در بالادست سد اکباتان روستاهای زیادی وجود دارد که با حجم بالایی از جمعیت در این نقطه مواجه هستیم که راه منتهی به این روستاها اصلا قابل‌قبول نیست.

وی تأکید کرد: جاده سد اکباتان با وجود موقعیت گردشگری، دارای پیچ و انحرافات بسیاری است که با حداقل ۵۰ میلیارد تومان می‌توان بخشی از این نواقص را به صورت تعریض جاده برطرف کرد.

فرماندار همدان تصریح کرد: با توجه به اعتبارات ناچیز شهرهای مریانج و جورقان و حذف ارزش افزوده سوخت از آنها، نمی‌توان از شهرداری‌ها انتظار ساماندهی ورودی‌های شهرها را داشت.

وی افزود: با کم شدن اعتبارات نفت و گاز از ۶ میلیارد سال گذشته به ۳ میلیارد در سالجاری، نواقص اعتباری را باید از جای دیگر تأمین کرد.

تعالی بیان کرد: از مدیریت برنامه‌ریزی استان تقاضا داریم بودجه‌ای را در اختیار فرمانداری برای مخارج سطحی و خورده هزینه، دستگاه‌ها و ادارات قرار دهند تا فرمانداری برای هزینه‌های کمتر، بودجه‌ای در اختیار داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: