• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-792-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده ملایر:

همه تلاش استان برای ثبت جهانی انگور ملایر به کار گرفته شود

نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست مجمع نمایندگان استان با استاندار همدان، معاونان وی و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بر لزوم تلاش مجموعه استان برای به نتیجه رسیدن ثبت جهانی انگور ملایر تأکید و این اقدام نشانی ویژه برای استان همدان تلقی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احد آزادیخواه در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: از استاندار همدان درخواست کردیم برای ثبت جهانی انگور ملایر که در مراحل پایانی است، حتماً دستور مساعدت لازم برای تأمین اعتبارات را بدهد.

وی اظهار کرد: استاندار همدان نیز در این جلسه به معاون امور عمرانی استانداری دستور پیگیری‌های لازم و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای ثبت جهانی انگور ملایر از طریق جهادکشاورزی را داد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: همچنین طی تماس تلفنی با فرماندار ویژه ملایر و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان خواستار پیگیری اخذ اعتبارات و جدیت لازم برای به نتیجه رسیدن این امر مهم جهانی شدیم.

وی به دستور ترخیص پودر کربنات پتاسیم اشاره کرد و ادامه داد: پس از چندین بار رایزنی، تماس تلفنی و مکاتبه با وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، و تأکید بر طرح سوال از وزیر جهادکشاورزی در صورت رفع نشدن این مشکل، دستور ترخیص پودر کربنات صادر شد.

آزادیخواه افزود: بعد از تأخیر در اعمال ماده 42 قانون گمرکی، دکتر مهرفرد معاون بازرگانی وزارت جهادکشاورزی با ارسال نامه‌ای به مدیرکل گمرک ایران خواستار اعمال ماده 42 قانون گمرک و ترخیص پودر کربنات پتاسیم از گمرک شد.

وی اظهارکرد: مدیرکل گمرک ایران نیز دستور ترخیص پودر کربنات پتاسیم را صادر کرد و پودر کربنات مورد نیاز با نرخ مصوب در ملایر عرضه می‌شود.
نماینده ملایر در خانه ملت در بخش دیگری از سخنانش به مخالفت فراکسیون ولایی مجلس با تصویب CFT در مجلس اشاره کرد و گفت: اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به بررسی لایحه CFT پرداختند.

نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد: در نهایت بعد از بحث و بررسی فراکسیون اعلام کرد: مخالف تصویب این لایحه در مجلس است و نظر فراکسیون نمایندگان ولایی آن است که ضرر تصویب این لایحه بیشتر از منفعت آن است بنابراین مقرر شد اعضای فراکسیون رأی منفی به این لایحه بدهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: