• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان ابرازامیدواری کرد:

همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی موجب تقویت ارتباطات فرهنگی شود

استاندار همدان با بیان اینکه همدان از گذشته تا امروز مرکز علم و فرهنگ بود، ابرازامیدواری کرد برگزاری همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی در استان باعث تقویت ارتباطات فرهنگی بین ایران و همدان و سایر کشورها شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک بخت صبح پنجشنبه 12 مهر در همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی در راستای رویداد همدان 2018، بیان کرد: اگر از بزرگان همدان و علما و فرهیختگان و ادبا و شعرا و همه تاریخ سازان همدان بخواهیم نام ببریم براساس سندها و آثار موجود باید ساعتها وقت گذاشته شود و دایره المعارف 16 جلدی مشاهیر همدان را باید برشماریم.

وی ادامه داد: از زمانی که مدنیت در دنیا آغار شد تاریخ همدان هم آغاز شد و اگر بگویم همدان نخستین مدنیت جهانی را به خود متعلق می داند سخن به گزافه نیست به  طوریکه 1800 اثر تاریخی موجود در استان همدان گواه این ادعاست که همدان در تمام ادوار تاریخی آثار ابنیه و ارزش های قابل ارائه ای از خود نشان داده است.

استاندار همدان عنوان کرد: ابوعلی سینا که افتخاری برای همدان است در این شهر زیسته و کتابهای ارزشمند خود را به رشته تحریر درآورده و با علم و یقین همدان را برای زندگی انتخاب کرد.

نیک بخت اظهار کرد: اگر همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران برای همیشه نامگذاری و در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شد و قرار است مجمع گردشگری دنیا در آینده ای در این استان نزدیک برگزار شود به گونه آسان و بدون زمینه نیست بلکه تاریخ بلند همدان و نام مشاهیر و فرهیختگانش باعث شد که همدان انتخاب شود.

وی خطای میهمانان بین المللی حاضر در همایش عنوان کرد: امیدواریم حضور بابرکت شما باعث تقویت ارتباطات فرهنگی بین ایران و همدان و کشورهای شما شود و این ارتباطات بیشتر در رابطه با تعاملات فرهنگی تاثیر گذار باشد.

استاندار با بیان اینکه همدان سرزمینی استثنایی در زمینه فرهنگی و گردشگری است، گفت: وجود غار آبی علیصدر، طبیعت بکر، سراب های بسیار زیبای نهاوند، آب و هوای بی نظیر در کشور و دسترسی های زمینی ریلی و هوایی از جمله این ویژگی ها است و به درستی 500 سال به  عنوان پایتخت امپراطوری ایران انتخاب شد.

نیکبخت بیان کرد: همدان به لحاظ کشاورزی بعضی محصولاتش مانند گردوی تویسرکان و سیر همدان و انگور  ملایر در دنیا مشهور است و در خود ایران در 6 محصول کشاورزی رتبه اول تا پنجم را داراست.

وی یادآور شد: خرسندی خود را از حضور شما اعلام می دارم و امیدوارم این حضور موجب ارتباطات فرهنگی و معنوی بیشتری بین ایران و کشورهای شما باشد و ظرفیتهای همدان در حوزه های مختلف را به همگان بشناساند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: