• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان همدان:

گردشگری دینی توجه به انسانیت و انسانها در هر شهر است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان خواستار توجه به معرفی بزرگان و مفاخر استان شد و گفت: گردشگری دینی توجه به انسانیت و انسانهای بزرگ در هر شهر است.

به گزارش ایسنا،منطقه همدان، آیت الله غیاث الدین طه محمدی پنجشنبه ۱۲ مهر در همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی در راستای رویداد همدان 2018، با بیان اینکه میر سید علی همدانی عارف سترگ همدانی در تاجیکستان مدفون است، اظهار کرد:این عارف بزرگ ۳ هزار و ۶۰۰ نفر را از آسیای صغیر به اسلام دعوت کرده است.

وی افزود:سال اولی که به خطه همدان آمدم، مقارن شد با حضور آیت‌الله خامنه‌ای در همدان، بنابراین دو بیت شعری را در قرابت ایشان با سیدعلی همدانی سرودم و تقدیمشان کردم و اوج اتکا به مذهب حقه شیعه، از سید علی همدانی یک عارف کامل و وارسته ساخته است.

طه محمدی با بیان اینکه وقتی همه موجودات جلوه حضرت حق باشند، جنگ و خشونت معنایی ندارد و این جنگ به این علت است که از مکتب حق قرآنی فاصله گرفته اند و دچار این روزگار شده اند، ادامه داد:میرسید علی همدانی انسان اثرگذاری بود که می گفت به همدانی افتخار نمی کنم که علی(ع) را نمی شناسد و این اوج اتکای او به مذهب شیعه است.

وی با بیان اینکه در کشمیر و برخی از کشورها مناطق او را به عنوان یک پیامبر می شناختند، افزود:زیبایی شهر به وجود اخلاق انسانی در آن است و اگر کوچه های شهر را فرش کنند اما انسانیت در آن شهر وجود نداشته باشد ارزش ندارد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره اینکه جوانان همدانی باید مانند میرسید علی همدانی باشند، گفت:فرق مشرق و مغرب زمین در این است که در مشرق انسان های بزرگ تربیت می شوند اما مغرب زمین کمر به قتل آنها بسته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: