• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون ارتباطات بین الملل جامعه المصطفی(ص):

برای جذب گردشگر خارجی باید از زبان گفتگو و امتیاز فرهنگی استفاده کرد

معاون ارتباطات بین الملل جامعه المصطفی(ص) با بیان اینکه همدان باید میزبان نشست های بین المللی بیشتری در همه ایام سال باشد، گفت: همدان می تواند از ظرفیت جامعه المصطفی برای معرفی داشته های علمی، فرهنگی و دینی خود بهره گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت الاسلام محسن قنبری پنجشنبه 12 مهر در حاشیه برگزاری همایش بین المللی نخبگان وسفیران فرهنگی در راستای رویدادهمدان 2018 در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه همدان مهد تمدن زیست شهری و تاریخی ایران است، اظهار کرد: در جاهایی که توریست بین المللی جذب می کنند باید به نکاتی توجه شود؛ در فضای بین الملل نخستین گام برای جذب توریست معرفی آن فضاست.

وی با بیان اینکه در کمتر جای جهان همچون ایران همه جاذبه ها اینگونه جمع شده اند، ادامه داد: برای جذب گردشگر خارجی باید از زبان گفتگو و امتیاز فرهنگی استفاده کرد و با شناخت جذابیت ها به معرفی جاذبه های توریستی پرداخت.

قنبری با بیان اینکه همدان باید میزبان نشست های بین المللی بیشتری در همه ایام سال باشد چرا که هر کدام از میهمانان این نشست ها یک سفیر فرهنگی برای ایران هستند، عنوان کرد: باید برای مردم کشور نیز فرهنگ سازی شود تا از اماکن تاریخی کشور خود بازدید کنند.

 وی بیان کرد: جامعه المصطفی در ۶۰ کشور فعالیت دارد و ارتباط با دیگر کشورها را از طریق فارغ التحصیلان انجام می دهد و برای رونق گردشگری فرهنگی تلاش می کند.

قنبری با بیان اینکه همدان می تواند از ظرفیت جامعه المصطفی برای معرفی داشته های علمی، فرهنگی و دینی خود بهره گیرد، گفت: ما تمام همت خود را برای معرفی این شهر و بین‌المللی شدن آن به کار خواهیم بست.

وی با بیان اینکه باید با مدیران تورهای گردشگری در خارج از کشور ارتباط برقرار کرد، افزود: ایران از طریق رسانه های غربی به صورت نادرست به خارج نشینان معرفی شده و آنها فوبیای ارتباط با ایران را دارند و ما باید با برگزاری همایش ها و تبلیغات مناسب این ذهنیت را از بین ببریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: