• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس موسسه آموزش عالی علوم انسانی جامعه المصطفی(ص) اعلام کرد

راه اندازی رشته گردشگری مذهبی در همدان

رئیس موسسه آموزش عالی علوم انسانی جامعه المصطفی(ص) گفت: موسسه عالی علوم انسانی آمادگی همکاری راه‌اندازی رشته ارشد گردشگری مذهبی در همدان را دارد.

به گزارش ایسنا،منطقه همدان، دکتر محمدعلی حاجی ده آبادی پنجشنبه ۱۲ مهر در حاشیه برگزاری همایش بین المللی نخبگان وسفیران فرهنگی در راستای رویدادهمدان 2018 در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ظرفیت عظیم ایران و شهر تاریخی همدان باید به همه دنیا معرفی شود، اظهار کرد: بیش از 30 سال از تشکیل مرکز جامعه‌المصطفی می‌گذرد اما به خوبی از آن در زمینه گسترش گردشگری دینی استفاده نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما همیشه در کارها آغازگر خوبی هستیم اما ادامه آن را قطع می کنیم، افزود: موسسه عالی علوم انسانی آمادگی همکاری راه‌اندازی رشته ارشد گردشگری مذهبی در همدان را دارد.

حاجی ده آبادی با بیان اینکه امیدواریم این اجلاس پایه‌ای برای این منظور باشد و کشورهای زیادی از این رهگذر بتوانند استان همدان را بشناسند، ادامه داد: گردشگری مذهبی از لحاظ اقتصادی و فرهنگی لازمه امروز کشور است و باید برای توسعه آن گام های استوار و عملی برداشت.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزش نخبگان و سفیران فرهنگی نیز می تواند در توسعه صنعت گردشگری این استان و کشور موثر باشد، عنوان کرد: در این راستا دوره 20 روزه ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی را برای دانشجویان بسیاری از کشورها برگزار کرده‌ایم.

حاجی ده آبادی با بیان اینکه در 9 سال گذشته 12 هزار نفر از شخصیت های فرهیخته سایر کشورها برای برگزاری دوره های دانشجویی به ایران سفر کردند، گفت:همدان می تواند با برگزاری همایش ها و سمینارهای مختلف برای معرفی بزرگان و عرفا ظرفیت های گردشگری خود را نیز معرفی کند.

وی با بیان اینکه ایران در ترویج گردشگری مذهبی فعال است، عنوان کرد: در حوزه گردشگری و گردشگری مذهبی شاهد فقر عظیم برنامه‌ای هستیم و باید اتاق فکری در این زمینه برگزار شود که ما آمادگی همکاری در این زمینه را داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: