• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان:

باید گردشگری را به سمت گردشگری حلال جهت داد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: باید گردشگری را به سمت گردشگری حلال جهت داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت الاسلام علی دشتکی پنجشنبه 12 مهر در حاشیه همایش بین المللی نخبگان و س فیران فرهنگی در راستای رویداد همدان 2018 در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: باید محور توسعه را در چند امر مهم قرار بدهیم که یکی از آنها گردشگری است و طبیعتا این صنعت در استان به خاطر ظرفیت های خاصی که دارد موفق خواهد شد البته در آغاز باید از کار فرهنگی شروع کنیم تا این قوه را به فعل تبدیل کنیم پس باید به تشکیل کمیته فرهنگی اهتمام داشته باشیم.

دشتکی ادامه داد: در همین راستا 40 برنامه تدوین شده که یکی از این برنامه ها برگزاری نشست نخبگان فرهنگی است که در نوع خود بی نظیر بود.

وی با تأکید بر اینکه بحث فرهنگی در همه امور اولویت دارد سپس در اولویت بعدی باید به گردشگری پرداخت، عنوان کرد: اسلام هیچ چیزی را انکار نکرده و به ویژه مسائل مهم روحی و روانی را برای اسلام و مسلمین در نظر گرفته است.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان بیان کرد: باید گردشگری را به سمت گردشگری حلال جهت داد تا در قشر غیر مسلمان نیز گردشگری مورد اقبال واقع شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز بیان کرد: در طول سال ۲۰۱۸ با تراکم رویدادهای مختلفی از جمله بزرگداشت مقام باباطاهر، جشنواره پویانمایی، نشست سفرا، کنفرانس بین المللی و همایش دستکند مواجه شدیم و اطلاع رسانی برنامه‌ را تحت شعاع قرار داد.

علی مالمیر ادامه داد: راهنمایان گردشگری که برای برنامه های مختلف در خدمتشان هستیم همه بومی و آشنا با بناها و آثار تاریخی استان هستند.

مدیر کل گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان همدان اظهار کرد: ۵۰ هزار جلد کتابچه برای معرفی همدان برای کودک و نوجوان چاپ شده همچنین در قالب برنامه ویژه مدارس برای معرفی آثار تاریخی و فرهنگی همدان به مناسبت مختلف از جمله هفته کودک به صورت رایگان دانش آموزان از آثار بازدید کردند.

مالمیر در رابطه با خصومت استکبار با ایران خاطرنشان کرد: همدان در بین گردشگران مقبولیت دارد و حتی نشست اعضای وابسته گردشگری نیز به زودی درهمدان برگزار می شود که این نشانگر مقبولیت کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: