• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-7097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی اسدآباد خبر داد:

پیش‌بینی برداشت بیش از 70 هزار تن سیب‌زمینی از مزارع اسدآباد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از پیش‌بینی برداشت بیش از 70 هزار تن سیب‌زمینی از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: امسال 1800 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت سیب‌زمینی اختصاص یافته که براساس پیش‌بینی‌ها از میزان سطح زیرکشت بیش از 70 هزار تن محصول برداشت خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز برداشت محصول سیب‌زمینی از اراضی این شهرستان گفت: به صورت میانگین از هر هکتار اراضی سیب‌زمینی بیش از 40 تن محصول قابل برداشت است.

بیرنگ تعداد بهره‌برداران کشت سیب‌زمینی در این شهرستان را در مجموع 560 نفر برشمرد و افزود: بیشترین کشت سیب‌زمینی شهرستان هر ساله در منطقه چهاردولی انجام می‌گیرد که امسال نیز از 1800 هکتار کشت این محصول بیش از 1350 هکتار به این منطقه اختصاص دارد.

وی با اشاره به ادامه برداشت سیب‌زمینی از اراضی شهرستان تا پایان آبان‌ماه اضافه کرد: امسال کشاورزان اسدآبادی 5 نوع سیب‌زمینی کشت کرده‌اند و برداشت این محصول برای 2 هزار نفر به صورت فصلی اشتغال ایجاد کرده است.

بیرنگ با بیان اینکه بیش از 90 درصد از اراضی سیب‌زمینی اسدآباد به صورت بارانی در دست آبیاری است، خاطرنشان کرد: با توجه به پرآب‌بر بودن کشت سیب‌زمینی با برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی سعی بر آن است که کشاورزان با اصلاح الگوی کشت نسبت به محدود کردن این محصول در منطقه ترغیب و به سمت کشت محصولات کم‌آب‌بر و مقرون به صرفه‌تر روی آورند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: