• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5691-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین خبر داد:

آغاز کشت محصولات پاییزه در فامنین

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از آغاز کشت پاییزه محصولات زراعی در این شهرستان خبر داد و گفت: کشت محصولات زراعی از مهرماه آغاز شده و تا پایان آبان‌ماه نیز به طول خواهد انجامید.

جعفر کاویانی‌دلشاد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای رقم زدن سال زراعی خوب و رسیدن به اهداف مورد نظر تدارک دیده شده است، تصریح کرد: برای سال‌زراعی جدید پیش‌بینی شده حدود 32 هزار هکتار از اراضی زراعی به کشت گندم دیم، 4000 هکتار گندم آبی، 3700هکتار جو دیم و 3300 هکتار جو آبی اختصاص یابد.

وی خاطرنشان کرد: کشت کلزا نیز در شهرستان از 15 تا پایان شهریورماه انجام شد و کشت ارقام دیرکشت نیز تا 10 مهر پایان پذیرفت و سطح نهایی کشت 221 هکتار شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین با تأکید بر اینکه هدف اصلی در  این سال‌زراعی در کشت کلزا افزایش عملکرد است، اظهار کرد: در اراضی دیم میران بذر بین 110 تا 120 کیلوگرم و در اراضی آبی 200 تا 250 کیلوگرم نیاز است و کشاورزان نباید بیشتر از این میزان کشت کنند.

کاویانی‌دلشاد ادامه داد: با توجه به ضرورت افزایش تولید علوفه‌های پاییزه، پایداری تولید در دیم‌زارها، افزایش ماده آلی خاک و تناوب زراعی بهینه توسعه کشت لگوم‌های دیم پاییزه نظیر ماشک در تناوب با غلات در برنامه کشت شهرستان نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سطح 8 هکتار کشت لگوم آبی پاییزه اسپرس و سطحی معادل 5 هکتار برای کشت تریتیکاله مهیا شده است، خاطرنشان کرد: در بحث کود و بذر تدارکات طبق برش‌های تعیین شده صورت گرفته و از این حیث جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: